Przychody DataWalk zmniejszyły się o 30% rok do roku

itreseller.com.pl 3 tygodni temu

Jak informuje DataWalk, według wstępnych szacunków skonsolidowane przychody spółki za trzy pierwsze kwartały bieżącego roku wyniosły 18,1 mln zł w porównaniu z 26,8 mln w porównywalnym okresie 2022 roku. Firma odnotowała też stratę w EBITDA na kwotę 13,4 mln zł wobec blisko 116 zł straty w pierwszych trzech kwartałach 2022 r.

Poza zmniejszonymi przychodami ze sprzedaży, przedstawiciele DataWalk zwracają też uwagę na rosnące koszty wynagrodzeń i usług obcych, które są związane z rozwojem grupy. DataWalk od stycznia do października wydał na ten cel prawie 8,7 miliona złotych (o 31% więcej niż przed rokiem). Prezes spółki Paweł Wieczyński liczy na poprawę w kolejnych miesiącach.

Obecnie jesteśmy w pełni skoncentrowani na sfinalizowaniu jak największej liczby nowych umów przed końcem roku. Weryfikujemy również cennik naszego produktu – chcemy zacząć pracować nad znacznie większymi transakcjami, a tym samym poprawić efektywność naszego modelu biznesowego. Lejek sprzedażowy, który zbudowaliśmy na nadchodzące miesiące, wskazuje na znaczny wzrost średniej oczekiwanej wielkości transakcji w porównaniu do tych, które zamknęliśmy w ciągu ostatnich kilku kwartałów – powiedział prezes DataWalk Paweł Wieczyński, cytowany w komunikacie spółki.

DataWalk chce sfinalizować jak największą liczbę nowych umów przed końcem roku i oczekuje znacznie większych transakcji w przyszłości.

Choć nasze wyniki są niższe niż planowane, to w ostatnich miesiącach mieliśmy szereg pozytywnych akcentów, a możliwości rynkowe są ogromne. Jeden z naszych klientów pozyskanych w 2022 r. – ING Bank Śląski – zakupił właśnie kolejną licencję do nowych zastosowań, po raz kolejny udowadniając, iż istnieje znaczny potencjał ekspansji, gdy klient w pełni doświadczy możliwości naszego produktu. Pozyskaliśmy również nowego klienta w USA, który będzie wykorzystywał naszą technologię w zupełnie dla nas nowym i interesującym zastosowaniu – dodał prezes.

DataWalk to polska spółka technologiczna notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma dostarcza rozwiązania w zakresie analizy dużych zbiorów danych (big data) na potrzeby administracji publicznej, służb i instytucji finansowych, które przydają się do wykrywania przestępstw, wyłudzeń i nieprawidłowości. Jednym z klientów polskiego przedsiębiorstwa jest Departament Sprawiedliwości USA, dla którego realizuje projekt wart 500 milionów dolarów.

Idź do oryginalnego materiału