PSA: Uważaj na smishingowe wiadomości z fałszywymi linkami iCloud

cyberfeed.pl 4 dni temu


Jabłko Użytkownicy powinni być czujni na wiadomości smishing – tak nazywane są ataki phishingowe polegające na wysyłaniu wiadomości SMS – mające na celu przechwycenie danych logowania do kont Apple ID.

Linki prowadzą bezpośrednio do podróbki iCloud strona i dla 9to5Mac czytelnicy, to jest coś, przed czym naprawdę powinniście ostrzec swoich znajomych…

Istnieje kilka wyraźnych sygnałów ostrzegawczych dla osób wtajemniczonych, jednak użytkownicy mniej obeznani z technologią przez cały czas mogą dać się oszukać.

Po pierwsze, Apple zwykle nie wysyła wiadomości iCloud za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Po drugie, link w wiadomościach tekstowych prowadzi do losowej domeny (authen-connexion) z katalogiem /icloud dodanym po prostu na końcu. Na koniec jest CAPTCHA do wypełnienia, aby zalogować się na fałszywą stronę. Apple oczywiście ich nie używa, ponieważ 6-cyfrowy kod 2FA jest wysyłany do jednego z Twoich urządzeń w celu uwierzytelnienia logowania.

Świat Maca informuje, iż złośliwe oprogramowanie atakuje zarówno komputery Mac, jak i iPhone’y.

Jak zawsze, nasza rada jest taka, aby traktować wszystkie linki przychodzące przez e-mail lub SMS jako podejrzane. Najbezpieczniejszym podejściem jest logowanie się do usług tylko dzięki własnych zakładek lub wpisując znany adres URL.

zdjęcie zrobione przez Fin NA Odsłoń

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Idź do oryginalnego materiału