Szukamy autorów!

payload.pl 4 lat temu

Marzysz o karierze pisarza i znasz się na IT? Chciałbyś pisać o bezpieczeństwie IT, ale formuła narzucona przez Niebezpiecznika, Zaufaną Trzecią Stronę i Sekuraka za bardzo ogranicza Twoje poczucie wolności? Być może to właśnie Ciebie szukamy!

PAYLOAD to pierwszy w Polsce magazyn o ofensywnym bezpieczeństwie IT. Skupiamy się na technologii bez moralizowania czy oceniania jej użytkowników i ich celów. Każdy bowiem ma jakieś cele i każdy musi z czegoś żyć.

Co nas odróżnia od serwisów konkurencyjnych?

Przede wszystkim grupa docelowa. Ich - to laicy lub pracownicy "ogólnego" IT hobbystycznie zainteresowani bezpieczeństwem, czasem też osoby zarabiające na programach bug bounty i "bezpiecznicy" defensywni. Nasi - to przede wszystkim praktycy bezpieczeństwa ofensywnego z różnych dziedzin, od młodych i początkujących, szukających dopiero adekwatnych wskazówek, po pracujących zawodowo i utrzymujących się właśnie z takiej pracy. Ci ostatni często chętnie płacący za odpowiednio aktualną i szczegółową wiedzę, pozwalającą im osiągać założone cele.

W przeciwieństwie do serwisów konkurencyjnych, nie interesują nas artykuły sponsorowane czy inne formy "układania się" z producentami rozwiązań branżowych lub organami. Opieramy swoją działalność na trzech filarach (nasze produkty, usługi i teksty premium), a teksty, jakie się u nas pojawiają, muszą być na tyle wyraziste, aby skutecznie przyciągać grupę docelową.

Nasze plany

Do końca 2021 chcemy stworzyć kilkaset wartościowych tekstów z obszarów (lista w kolejności od najważniejszego):

  • diagnostyka samochodowa (zamki, poduszki, przebiegi, dpf i inne tematy)
  • rekonesans infrastruktury Windows
  • ransomware
  • sekrety producentów programów antywirusowych, techniki skutecznej walki z takimi programami (przykład)
  • bezpieczeństwo funkcjonalne platform webowych (e-commerce i innych): metody korelacji kont, stosowane narzędzia, szczegóły dot. współpracy z organami, inne nieoficjalne i "śliskie" działania ich działów bezpieczeństwa (np. naruszanie RODO w imię bezpieczeństwa swojego lub użytkowników)
  • prywatne i nieznane dla ogółu narzędzia do demaskowania użytkowników Tor
  • sekrety policji (przykład) i innych służb - nie tylko mundurowych, również dot. cywilnych przedstawicieli państwa wyższego szczebla
  • kryminalistyka w IT
  • bezpieczeństwo GSM i kart SIM
  • produkty Hak5 (oraz klony, obrona i inne tematy powiązane)
  • bezpieczeństwo produktów Oracle

Kogo szukamy?

Każdego, kto ma tzw. lekkie pióro i wiedzę w którymkolwiek z powyższych obszarów. Nie interesuje nas Twoja przeszłość, wykształcenie, ani to, czym się zajmujesz poza współpracą z nami. Interesuje nas jedynie jakość tekstów.

Co możemy zaoferować?

Forma współpracy dowolna. Jesteśmy spółką z o.o. i preferujemy umowy o dzieło na poszczególne teksty (jest to wariant najlepszy podatkowo), ale możemy dogadać się na dowolną inną formę, która np. będzie dla Ciebie bardziej przystępna podatkowo, czy da Ci fajny wpis do CV.

Wynagrodzenie - na początek stała kwota za artykuł lub cykl artykułów. W zależności od jakości, szczegółowości i aktualności wiedzy, może to być choćby kilkanaście tysięcy złotych za cały cykl tekstów premium w pełni adresujący któryś z w/w obszarów (przede wszystkim diagnostykę samochodową). W przypadku pojedynczych artykułów do otwartej części serwisu, nasze średnie stawki oscylują wokół kilkuset złotych za tekst dobrej jakości (we wszystkich przypadkach korektę bierzemy na siebie, ale wymagamy pewnego minimum staranności).

Bonus - w przypadku tekstów premium możemy Ci wypłacić choćby 90% zysków netto ze sprzedaży dostępu do nich. Pod warunkiem jednak, iż teksty te będą cały czas aktualizowane - ponownie dotyczy to głównie branży samochodowej, w której tydzień w tydzień pojawiają się nowe wersje sprzętu itp.

A jeśli potrzebujesz dokonać zakupu jakiegoś sprzętu, aby go potem opisać, porozmawiajmy o jego refundacji.

Niezależnie od modelu współpracy, możemy pomóc Ci zorganizować całość w taki sposób, abyś nie musiał przejmować się zakładaniem własnej Działalności Gospodarczej.

Nie chcesz lub nie możesz się ujawnić?

Jeśli np. masz wiedzę o nieprawidłowościach u Twojego pracodawcy albo w dowolnej firmie lub instytucji państwowej, ale nie możesz się z taką wiedzą ujawnić, jako oficjalnie działający magazyn prasowy, możemy Ci zaproponować ochronę na mocy art. 15 ust. 2 Prawa prasowego (Dziennikarz ma obowiązek zachowania w tajemnicy danych umożliwiających identyfikację autora materiału prasowego, listu do redakcji lub innego materiału o tym charakterze, jak również innych osób udzielających informacji opublikowanych albo przekazanych do opublikowania, o ile osoby te zastrzegły nieujawnianie powyższych danych.), z zastrzeżeniem art. 16 ust. 1 (w razie gdy informacja, materiał prasowy, list do redakcji lub inny materiał o tym charakterze dotyczy przestępstwa określonego w art. 240 § 1 Kodeksu karnego).

W takim trybie to my piszemy docelowy artykuł i bierzemy za niego całkowitą odpowiedzialność, a Ty tylko ujawniasz nam posiadane informacje.

Dobór tematów

Jesteśmy otwarci również na tematy spoza powyższej listy. jeżeli więc jesteś samodzielnym specjalistą od bezpieczeństwa IT i potrafisz znajdować interesujące tematy (albo masz ciekawą wiedzę insajderską, również w innych obszarach niż wymienione), jesteśmy otwarci na ten sposób współpracy.

Mamy też gotową listę artykułów: temat, główne tezy lub wskazówki, oraz linki do materiałów źródłowych lub pomocniczych. jeżeli więc dopiero się rozwijasz w kierunku bezpieczeństwa IT, możemy Ci pomóc i wskazać te obszary, które będą najlepiej dopasowane do Twoich predyspozycji i zainteresowań.

Kontakt i dalsze działania

Po prostu napisz na praca@payload.pl - nie potrzebujemy Twojego CV, chociaż oczywiście możesz je dołączyć. Przede wszystkim jednak prześlij nam namiary na jakiś gotowy tekst własnego autorstwa (niekoniecznie musi dotyczyć bezpieczeństwa), kontaktowy numer telefonu i kilka słów o tym, jak widzisz współpracę (jakie obszary Cię interesują itp.). Obiecujemy przeczytać 100% nadesłanych zgłoszeń.

Idź do oryginalnego materiału