Ten inteligentny pierścień oceni wiek Twojego serca. Rewolucja?

instalki.pl 1 tydzień temu

Wiele wskazuje na to, iż inteligentny pierścień będzie niedługo jeszcze bardziej atrakcyjniejszym sprzętem. Urządzenie od szwedzkiej firmy Oura zaoferuje szereg dodatkowych funkcjonalności prozdrowotnych. Mowa chociażby o ocenie wieku naszego serca i oszacowaniu wydolności sercowo-naczyniowej. Dzięki temu użytkownicy jeszcze szybciej będą w stanie zareagować na pogarszający się stan zdrowia i długoterminowo zadbać o niektóre aspekty.

Inteligentny pierścień uratuje każdego przed chorobami serca?

Chyba nikogo nie dziwi obecność smart urządzeń – stały się one niejako częścią technologicznego świata. Do tego grona należą oczywiście inteligentne zegarki oraz opaski, które zresztą bardzo często przewijają się na naszej stronie internetowej. Producenci nieustannie próbują jednak wprowadzać nowe produkty podnoszące komfort przeciętnych konsumentów. Dziś porozmawiamy o jednym z takich sprzętów.

  • Sprawdź również: Huawei Watch Fit 3 – recenzja. Smartwatch, któremu warto dać szansę

Okazuje się, iż szwedzka Oura chce niedługo usprawnić swój inteligentny pierścień trzeciej generacji. Wprowadzi do niego kilka intrygujących funkcji. Pod koniec maja zadebiutuje aktualizacja obejmująca wskaźniki wieku sercowo-naczyniowego, a także wydolności sercowo-naczyniowej. Głównym ich celem będzie długoterminowa ocena najważniejszego mięśnia zamieszkującego nasze ciała.

Źródło: Oura

Konsumenci otrzymają więc stosowną pomoc jeżeli chodzi o ewentualną zmianę nawyków oraz stylu życia. Dowiedzą się bowiem o możliwości wpłynięcia na poprawę stanu zdrowia w perspektywie kilku lub kilkunastu kolejnych lat. Do tego wszystkiego wykorzystane zostaną czujniki fotopletyzmografii (PPG) zwykle mierzące tętno. Tutaj natomiast dokonywany będzie pomiar sztywności naczyń krwionośnych, co przekłada się na wydajność układu naczyniowego.

Źródło: Oura

Co ciekawe, proces pomiarowy potrwa 14 dni – przez ten czas śledzone i analizowane będą poszczególne elementy. Dopiero wtedy użytkownik otrzyma stosowny odczyt informujący o wyniku. To jednak nie wszystko na co pozwoli inteligentny pierścień. Nadchodząca aktualizacja wprowadzi także funkcję mierzenia wydajności kardiologicznej. Chodzi o zbadanie wskaźnika VO2 Max, czyli kondycji układu sercowo-oddechowego. Tę opcję prawdopodobnie kojarzą osoby używające sportowych smartwatchy.

Nadchodzi boom na takie sprzęty?

Tym samym mamy dosyć jasny dowód na to, iż inteligentne pierścienie zaczynają odgrywać coraz bardziej znaczącą rolę na rynku. Jeszcze w tym roku doczekamy się przecież premiery podobnego urządzenia od Samsunga, ale prawdopodobnie Oura nie zostanie dogoniona aż tak gwałtownie przez koreańskiego giganta. jeżeli jednak sprzęt okaże się sukcesem, to inni producenci również wkroczą do gry.

  • Przeczytaj również: Pierwszy implant od Neuralink nie działa prawidłowo. Co dzieje się z pacjentem?

Pozostaje więc czekać na stosowne zapowiedzi oraz kolejne szczegóły. Planujecie kiedyś wyposażyć się w inteligentny pierścień?

Źródło: The Verge / Zdjęcie otwierające: Oura

zdrowie
Idź do oryginalnego materiału