Współpraca OHP i CBZC

security-ops.pl 5 dni temu

W siedzibie Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Dolnośląską Komendą OHP a Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości.
Podpisy pod dokumentem złożył Wojewódzki Komendant Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Paweł Koślacz oraz Naczelnik Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości mł. insp. Maciej Bojczuk.

Wzajemne wsparcie merytoryczne i organizacyjne

Podpisane przez obie strony porozumienie otwiera drogę do realizacji szeregu działań, których celem jest edukacja i wsparcie młodzieży oraz podnoszenie kompetencji nauczycieli i wychowawców w zakresie cyberbezpieczeństwa. Strony planują wspólne organizowanie konferencji, sympozjów, kampanii społecznych, akcji edukacyjnych i innych wydarzeń, które zwiększą świadomość zagrożeń w Internecie oraz sposoby ich unikania. Kluczowym punktem współpracy jest także tworzenie programów kształcenia oraz materiałów edukacyjnych i profilaktycznych, które będą promowane za pośrednictwem mediów.

Przeczytaj także: Cyberprofilaktyczne spotkania z CBZC >>

Obie strony zobowiązały się do wzajemnego wsparcia merytorycznego i organizacyjnego. CBZC dzięki swojemu doświadczeniu, włączy się w przygotowanie szkoleń, kampanii oraz materiałów, które pomogą młodzieży lepiej rozumieć współczesne zagrożenia w świecie cyfrowym. Wsparcie to będzie skierowane także do nauczycieli, wychowawców i pedagogów OHP, którzy odgrywają kluczową rolę w wychowaniu młodzieży i przekazywaniu wiedzy w sposób przystępny i praktyczny.

Porozumienie ma szczególną wartość w kontekście gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości cyfrowej. Młodzież, która aktywnie korzysta z Internetu i nowych technologii, jest szczególnie narażona na zagrożenia takie, jak oszustwa internetowe, cyberprzemoc czy manipulacje w sieci. Dzięki wspólnym inicjatywom młodzi ludzie zyskają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im świadomie i bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie.

Źródło: CBZC

Idź do oryginalnego materiału