W lutym bieżącego roku Orange Business, Orange Cyberdefense i Palo Alto Networks rozszerzyły swoje partnerstwo dotyczące m.in zabezpieczenia łączności w sieci. To kolejny etap rozpoczętej w połowie 2023 roku współpracy francuskiego telekomu z Palo Alto Networks. Firmy rozwijają razem platformę Secure Access Service Edge (SASE), która zabezpiecza operacje Orange w zakresie sieci i bezpieczeństwa dzięki wysokiej wydajności, prostocie i Zero Trust Network Access 2.0. Więcej o szczegółach tej współpracy przeczytasz w poniższym artykule.
Globalny telekom i lider rynku cyberbezpieczeństwa rozszerzyły swoje partnerstwo konkretnie dotyczące adaptacji platformy PANW Prisma Secure Access Service Edge (SASE) i integracji jej z Service Provider (SP) Interconnect. Orange Business jest pierwszym dostawcą usług na świecie, który udostępnia to rozwiązanie za pośrednictwem swojej Evolution Platform. Podjęte działania docelowo umożliwią klientom komponowanie listy usług w celu spełnienia zmieniających się wymagań biznesowych.
Przejście do pracy z dowolnego miejsca, sieci definiowane programowo i szybkie przyjęcie łączności w chmurze umożliwiają globalnym przedsiębiorstwom, takim jak Orange, osiągnięcie nowego poziomu produktywności i wydajności. Wraz ze wzrostem popularności rozproszonej infrastruktury sieciowej, która uwzględnia pracę zdalną i hybrydową, rośnie potencjalna powierzchnia ataku. Rozwój platformowych narzędzi Palo Alto Networks ma na celu zminimalizowanie takich cyber-zagrożeń.
Pogłębiona kooperacja Orange i PANW
Orange, we współpracy z Palo Alto Networks, proponuje łączność w sieci przy użyciu innowacyjnej usługi infrastruktury połączeń SP. Orange Business wykorzystuje swoją globalną sieć operatorską, aby umożliwić sieciom swoich klientów połączenie z platformą PANW – Prisma SASE i z powrotem do internetowej sieci szkieletowej Orange. Ta topologia sieci optymalizuje wykorzystanie sieci, poprawia wydajność i zapewnia kompleksową widoczność ruchu.
Korzystając z zaufanych rozwiązań łączności nowej generacji, Orange Business opracował Evolution Platform. Zadaniem tego narzędzia jest zapewnienie bezpiecznego i w pełni wirtualnego ekosystemu do orkiestracji sieci i chmury. Jednocześnie, firma dąży do dostosowania strategii biznesowej swoich klientów do możliwości całej infrastruktury, aby zachować adekwatny poziom cyberbezpieczeństwa. Evolution Platform wykorzystuje szkielet analizy zagrożeń Orange Cyberdefense, uzupełniony o najnowocześniejsze możliwości, w tym wykrywanie i reagowanie.
Napędzanie skali i wzrostu
Tak usprawnione podejście umożliwi klientom Orange i PANW korzystanie z jednej uproszczonej oferty. Obejmuje ona łączność oraz SASE zarządzane przez intuicyjny, wielodostępny portal do zarządzania chmurą. Dodatkowo partnerzy skorzystają ze skalowanej, globalnej infrastruktury sieciowej, aby zapewnić bezpieczne korzyści biznesowe SASE w czasie rzeczywistym. Obejmują one kontrolę wrażliwych danych dla generatywnych przypadków użycia danych AI SASE, Autonomous Digital Experience Management(ADEM) i bezpieczne zarządzanie postawą w czasie rzeczywistym.
Z perspektywy bezpieczeństwa rozwiązanie zapewni kompleksowy dostęp do sieci Zero Trust Network Access(ZTNA) z kompleksowym wglądem w sieć transportową dla oddziałów, chmur i centrów danych. Obejmuje ono uproszczoną łączność z dostawcami usług, umożliwiając płynne wdrażanie chmur publicznych i hybrydowych. Zapewni to klientom ze strategiami wielochmurowymi większą niezawodność sieci.
– Nasze partnerstwo jest wielkim krokiem naprzód w kierunku globalnej transformacji biznesowej z tradycyjnego modelu między dostawcami usług a partnerami. Daje klientom autonomię w budowaniu własnych rozwiązań w oparciu o potrzeby, dzięki płynnemu interfejsowi zapewnianemu przez Evolution Platform i zwiększonej wydajności oferowanej przez SP Interconnect. Liczymy, iż już niebawem z takich możliwości będą korzystać także nasi klienci w Europie Środkowo-Wschodniej – podsumowuje Wojciech Gołębiewski, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający w Europie Wschodniej, Palo Alto Networks.
Były inżynier Google’a oskarżony o kradzież tajemnic sztucznej inteligencji, które miał przekazać chińskim firmom