Wybory miss nie mają sensu, a Miss AI? Zobacz finalistki (galeria)

instalki.pl 4 tygodni temu

Nie oszukujmy się: wszelkie wybory miss nie mają na celu wyłonienia najpiękniejszych kobiet z danego regionu. To imprezy czysto komercyjne, dzięki którym niektóre finalistki mogą się podpromować, a organizatorzy zarobić pieniądze na kontraktach reklamowych. Nikt nie będzie chyba polemizował z tym, iż w tego rodzaju konkursach nie biorą udziału najpiękniejsze kobiety, a te, które chcą wziąć udział w zabawie. Skoro zatem wybory miss polegają wyłącznie z definicji na wyborze najpiękniejszych kobiet, to na czym polegają wybory Miss AI? Tu oceniana jest nie tylko uroda wirtualnych awatarów, a również umiejętności ich stwórców w zakresie współpracy ze sztuczną inteligencją.

Wybory Miss AI wkroczyły w decydującą fazę

Konkursy piękności mają już co najmniej 185 lat. Wybory Miss AI ruszyły z końcem kwietnia bieżącego roku, a ich organizatorzy przekazali, iż otrzymali ponad 1500 zgłoszeń z całego świata, a my właśnie poznaliśmy wszystkie finalistki. Do finału trafiło 10 modelek wygenerowanych przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Istnieją jedynie w social mediach, głównie na Instagramie, gdzie nierzadko… zarabiają pieniądze. W jaki sposób? A chociażby na wpłatach nieświadomych panów, pragnących się im przypodobać. Serio.

Finalistki Miss AI 2024

Do finału Miss AI dostały się reprezentantki Brazylii, Bangladeszu, Turcji, Indii, Francji, Portugalii oraz Maroko. Oto wszystkie finalistki Miss AI:

Ailya Lou – Brazylia
Aiyana Rainbow – Rumunia
Anne Kerdi – Francja
Asena Ilik – Turcja
Eliza Khan – Bangladesz
Kenza Layli – Moroko
Lalina – Francja
Olivia C – Portugalia
Seren Ay – Turcja
Zara Shatavari – Indie

Nie wszystkie finalistki Miss AI walczą o głosy swoim ciałem. Przykładem może być Kenza Layli stworzona przez zespół z Maroka, która występuje w kompletnym stroju.

Kobiety wirtualne, pieniądze realne

Twórca zwycięskiej wirtualnej modelki w konkursie Miss AI zgarnie nagrodę pieniężną w wysokości 13 000 dolarów. Otrzyma także dostęp do programu mentorskiego o wartości 3 000 dolarów oraz wsparcie PR o wartości 5 000 dolarów. Nagrody za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca będą mniej imponujące.

Nagrody w Miss AI. | Źródło: WAICA

Organizatorzy konkursu Miss AI podkreślają, iż wygląd to nie wszystko. Oprócz urody, oceniane będą również umiejętności techniczne twórców, w tym tworzenie realistycznych awatarów czy pisanie skutecznych promptów. Nie bez znaczenia będzie popularność wirtualnych modelek w mediach społecznościowych.

Stworzenie fotorealistycznego człowieka przy użyciu sztucznej inteligencji to nie lada wyczyn. Przez to Miss AI nie jest tyle konkursem piękności, co… sposobem na zaprezentowanie sztucznej inteligencji jako narzędzia marketingowego – szczególnie w dziedzinie influencerów AI.

Poszła na całość, przemycała 350 gier na Nintendo Switch w staniku
ciekawostkisztuczna inteligencja
Idź do oryginalnego materiału