Zarówno Europa, jak i Australia wycofują się ze skanowania CSAM

cyberfeed.pl 3 tygodni temu


Zarówno UE, jak i Australia wycofały się z odrębnych propozycji mających zmusić firmy technologiczne do ich realizacji CSAM skanowanie w aplikacjach do przesyłania wiadomości, co oznaczałoby przerwanie całości szyfrowanie.

To najnowsze osiągnięcie w toczącej się bitwie między firmami technologicznymi a politykami, którzy nie rozumiem, jak działa szyfrowanie

Europa rezygnuje z głosowania nad skanowaniem CSAM

W proponowanym rozporządzeniu UE nałożono na firmy zajmujące się przesyłaniem wiadomości obowiązek skanowania wiadomości wychodzących pod kątem CSAM w postaci zdjęć lub linków. Ale choć w niektórych krajach europejskich było poparcie, inne były temu przeciwne Prywatność podstawy, ponieważ oznaczałoby to złamanie kompleksowego szyfrowania (E2EE) używanego w aplikacjach takich jak iMessage, SygnałI WhatsApp.

Polityka informuje, iż głosowanie nad wnioskiem zostało przerwane po tym, jak stało się jasne, iż nie uzyskał on wystarczającego poparcia, aby zostać przyjęty.

Zaplanowane na dziś głosowanie nad zmianą projektu ustawy, która może wymagać od WhatsApp i Signal skanowania zdjęć ludzi i linków w poszukiwaniu materiałów potencjalnie przedstawiających wykorzystywanie seksualne dzieci, zostało usunięte z porządku obrad państw Unii Europejskiej, twierdzi trzech unijnych dyplomatów […]

Oczekiwano, iż wiele państw UE, w tym Niemcy, Austria, Polska, Holandia i Czechy, wstrzyma się od przyjęcia ustawy lub sprzeciwi się jej ze względu na kwestie cyberbezpieczeństwa i prywatności.

„W ostatnich godzinach okazało się, iż wymagana większość kwalifikowana po prostu nie zostanie osiągnięta” – powiedział unijny dyplomata reprezentujący prezydencję belgijską

Australia wyklucza łamanie szyfrowania

Australijski organ regulacyjny ds. bezpieczeństwa w Internecie, eSafety, również zaproponował nałożenie na firmy technologiczne podobnego wymogu przeprowadzania skanowania CSAM zarówno w usługach w chmurze, jak i w usługach przesyłania wiadomości.

Jednakże, Opiekun donosi, iż plany te zostały w tej chwili osłabione, a rząd wyraźnie wykluczył wymaganie od gigantów technologicznych złamania E2EE.

Firmy technologiczne i obrońcy prywatności wyrazili obawy, iż nie będzie to chronić szyfrowania typu end-to-end. Apple ostrzegł, iż narazi komunikację wszystkich osób korzystających z tych usług na masową inwigilację […]

Jednak w ostatecznych standardach bezpieczeństwa w Internecie złożonych w piątek w parlamencie dokumenty wyraźnie stwierdzają, iż firmy nie będą zobowiązane do łamania szyfrowania ani do podejmowania działań, które nie są technicznie wykonalne lub racjonalnie praktyczne.

Wielka Brytania wcześniej ustąpiła, gdy Apple kwestionowało tę decyzję

Wielka Brytania zaproponowała również zmuszenie firm do złamania E2EE. Jednakże, rząd się wycofał po tym, jak Apple to powiedział wycofałoby iMessage z Wielkiej Brytanii zamiast narażać użytkownika Prywatność.

Apple również porzucił swoje plany skanowania CSAM

Ostatecznie choćby Apple, które dołożyło wszelkich starań, aby opracować podejście do skanowania CSAM chroniące prywatność porzucił te plany Po wielu z nas zauważyło the potencjał do nadużyć przez represyjne rządy.

zdjęcie zrobione przez Tommaso Scalera NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Idź do oryginalnego materiału