5 narzędzi które pozwolą Ci rekrutować szybciej

traffit.com 5 miesięcy temu

Jak rekrutować szybciej?

Może lepiej zacznijmy od tego, dlaczego warto dbać o to, aby rekrutować gwałtownie i sprawnie?

Powód 1 – Najlepsi kandydaci zninkają z rynku w ciągu 10 dni

Powód 2 – Szybka rekrutacja = tańsza rekrutacja

Powód 3 – Niezapełniony wakat trzeba uzupełniać pracą innych

Dlatego, gdy tylko pojawia się potrzeba nowych rąk do pracy – trzeba działać!

A oto polecane przeze mnie 5 narzędzi, dzięki którym szybka rekrutacja stanie się faktem:

STAFFLY

Staffly dostarcza rekrutacyjne testy psychometryczne pozwalające przyspieszyć proces selekcji kandydatów o 85% (tak gwarantuje ich dostawca!), zmniejszyć rotację pracowników niższego i średniego szczebla oraz zapewnić automatyczny feedback kandydatom.

Może być to spięte z systemem ATS, aby wybrane testy były wysyłane do kandydatów automatycznie po umieszczeniu ich na wybranym etapie procesu.

A wynik zostanie zapisany na jego profilu:

Z takimi informacjami rekrutacja, a w szczególności preselekcja, jest dużo szybsza i prostsza!

ChatGPT4

Sztuczna inteligencja ma wiele zastosowań w HR – jedną z nich jest wsparcie AI w pisaniu ogłoszeń rekrutacyjnych. Tu przykład z TRAFFIT (możesz przetestować tę opcją na bezpłatnym koncie testowym):

Wystarczy dostarczyć sztucznej inteligencji podstawowe informacje o wakacie – najlepiej razem z wymaganiami otrzymanymi od Hiring Managera, a następnie wybrać tone of voice. Najlepiej, gdy jest zgodny z komunikacją wewnątrz Twojej firmy.

Warto też dać AI szerszy kontekst, np. więcej informacji o Twojej firmie, zespole, czy codziennych wyzwaniach.

AI świetnie sobie poradzi, mając te wszystkie informacje.

Planer

W ostatnim roku, zespoły rekrutacyjne spędziły około 42% swojego czasu w umawianie wywiadów, co stanowi wzrost o 5% w porównaniu do poprzedniego roku.

Szacuje się, iż rekruterzy mogą potrzebować od 30 minut do 2 godzin na umówienie jednego wywiadu, przy czym 60% z nich zgłasza trudności z ustaleniem terminu pasującego wszystkim zaangażowanym osobom (źródło)

Dlatego kolejnym narzędziem godnym polecenia jest Planer:

Wystarczy wskazać swoją dostępność (sloty) i połączysz ze swoim kalendarzem, aby wykluczyć zajmowwane na bieżąco terminy i voila – wysłać kandydatom. jeżeli nie masz ATS-a, możesz skorzystać w tym celu z zewne†rznego narzędzia, takiego jak Calendly.

Im się spodoba, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

KODA.AI

To kolejny świetny przykład tego, jak AI pomaga przyspieszyć prowadzone rekrutacje.

KODA.AI rozwija adaptowalny do wielu procesów komunikacji system operacyjny, w oparciu o który powstają chatboty i voiceboty. Jakie ma to zastosowanie w rekrutacji?

Może ułatwić znalezienie oferty w ATS-ie lub przekierowanie kandydata na stronę do złożenia aplikacji (formularza). Ba! Możliwa jest też integracja z kalendarzem, a dzięki temu umówienie rozmowy rekrutacyjnej rekrutacyjnej przez bota!

Wtyczka sourcingowa

Publikujesz ofertę pracy na socialach i stronie Kariera. Czekasz na spływ aplikacji. A co w międzyczasie?

W międzyczasie warto posourcować, żeby dotrzeć do choćby 80% kandydatów pasywnych – czyli osób nie szukających aktywnie pracy, jednak otwartych na zmiany (jeśli to one same ich znajdą).

Tu przydać się może wtyczka sourcingowa do przeglądarki Chrome:

Pozwala ona dodać do ATS-a talenty wysourcowane na LinkedIn, ale też na Behance czy StackOverflow i przypisać je do konkretnych otwartych projektów rekrutacyjnych. Albo po prostu wrzucić do bazy z przypisanymi notatkami czy tagami.

Jesli połączysz ze sobą te 5 narzędzi, albo połączysz je z TRAFFIT – do listy benefitów w Twoich ogłoszeniach możesz tez do razu dopisać „szybka rekrutacja”

Idź do oryginalnego materiału