5 narzędzi których połączenie z ATS usprawni pracę agencji rekrutacyjnej

traffit.com 3 miesięcy temu

Każda nowoczesna agencja rekrutacyjna stoi w tej chwili przed wieloma wyzwaniami – takimi jak szybka zmiana trendów rynkowych, rosnące oczekiwania kandydatów oraz potrzeba efektywnego zarządzania dużymi ilościami danych rekrutacyjnych. W takim środowisku istotny jest wybór odpowiednich narzędzi – które stają się najważniejsze dla ulepszenia pracy agencji.

To nie tylko system ATS

Oczywiście, adekwatny system ATS to podstawa sprawnego funkcjonowania od którego każda agencja rekrutacyjna powinna zacząć. adekwatny, czyli jaki?

Łatwy w codziennym użytkowaniu, pomagające dbać o budowanie i zarządzanie własną bazą kandydatów oraz łatwy do integracji z innymi systemami. Ważne jest aby system ATS pozwalał w łatwy i bezpieczny sposób prezentować Klientom kandydatury wyselekcjonowanych kandydatów.

Taki ATS staje się centrum dowodzenia, z którym „spiąć” możesz inne narzędzia aby usprawnić pracę sobie i zespołowi rekrutacyjnemu. Oto nasze 5 propozycji:

Pipedrive

Każda firma powinna posiadać CRM, czyli narzędzie pomagające zarządzać całym procesem sprzedaży, od generowania leadów po zamykanie transakcji, skupiając się na budowaniu trwałych relacji z klientami. CRM pozwala zbierać całą historię komunikacji z klientem i jest najważniejszym narzędziem każdego sprzedawcy. Agencja rekrutacyjna nie jest tu wyjątkiem.

Wiele ATS-ów ma wbudowany CRM, ale możesz tez skorzystać z wyspecjalizowanego narzędzia, które zintegrujesz z ATS-em . Świetnym przykładem jest tu Pipedrive, czyli CRM dostępny na Zapierze:

Autenti

Podpisywanie umów ramowych z klientami, NDA (umowy o zachowaniu poufności), czy listów intencyjnych z kandydatami/tkami na odległość może być naprawdę proste.

Wystarczy narzędzie takie jak Autenti, czyli podpis elektroniczny pozwalający na podpisywanie wszelkich dokumentów online:

Koniec z mozolnym wysyłaniem ważnych dokumentów kurierem i czekanie na ich powrót. Takie narzędzie to ogromne usprawnienie dla wszystkich uczestników procesu i gwarancja nowatorskiego podejścia, którymi Twoja agencja rekrutacyjna może chwalić się wśród Klientów!

Mailchimp

Agencja rekrutacyjna często posiada własna bazę kandydatów, z którymi ma już zbudowane relacje, ale także posiada ich pełny profil w systemie ATS. Ważne jest, by o te relacje dbać – ale też czerpać garściami z tak wartościowej bazy.

Świetnie sprawdzają się tutaj narzędzia do e-mail marketingu, takie jak MailChimp.

Pozwalają one na nurturing kandydatów, czyli nurtowanie naszej bazy. To nic innego jak newslettery czy powiadomienia o nowych ofertach pracy, których wysyłka może być zautomatyzowana.

Za każdym razem, gdy do ATS trafia nowy kandydat, może tworzyć się nowy odbiorca bazie e-mail, lub dodawane mogą być atrybuty do już istniejącego tam odbiorcy!

Trello

To proste narzędzie do organizacji pracy i zarządzania zadaniami w zespołach. W wersji podstawowej jest bezpłatne! I w zupełności wystarczające do tego, aby monitorować postępy w prowadoznych projektach, przydzielać zadania i na pierwszy rzut oka widzieć przekroczone deadline’y:

Każda rekrutacja może być oddzielnym projektem (tablicą) z łatwo zarządzalną listą zadań.

Wtyczka sourcingowa

Agencja rekrutacyjna powinna posiadać własna=ą bazę kandydatów składających się z osób, które:

  • zostały odrzucone w procesach, ale zostawiły zgodę RODO na poczet przyszłych rekrutacji,
  • zaaplikowały spontanicznie, np. przeż formularz na stronie Kariera,
  • nie szukają aktywnie pracy, ale zostały wysourcowane jako potencjalni przyszkli kandydaci/-tki – biorąc pod uwagę profil klientów agencji.

To właśnie ostatni punkt może znacznie ułatwić wtyczka sourcingowa, którą możesz zainstalować w przeglądarce. Każda zapisana w ATS osoba będzie miała przypisaną informację, kiedy i przez kogo została dodana do bazy; a link do jej profilu może zostać wzbogacony o dodatkowe informacje, takie jak na przykład tagi (czyli słowa kluczowe):

Podsumowując:

Każda agencja rekrutacyjna powinna zainwestować w dobry ATS, który ma API lub jest dostępny na Zapier, a następnie stworzyć swoisty „ekosystem” z dodatkowych, kompatybilnych z nim narzędzi!

Zobacz listę narzędzi, z którymi możesz zintegrować ATS!

Idź do oryginalnego materiału