Apple idzie na starcie z UE w sprawie aktu o rynkach cyfrowych - ICD Weekend #11

internet-czas-dzialac.pl 4 miesięcy temu

Odcinek #11

Poniżej linki do najnowszego odcinka:

Rentgendroid

Nasza fundacja od dłuższego czasu pracuje nad narzędziem Rentgendroid. Inspiracją dla tego projektu jest istniejąca już wtyczka Rentgen, która umożliwia analizę prywatności aplikacji webowych oraz wygenerowanie maila do administratora listującego wykryte naruszenia pod kątem ochrony danych osobowych:

Rentgen - prześwietl stronę internetową i wygeneruj maila do administratora
Z euforią ogłaszamy premierę owocu ostatnich miesięcy naszej ciężkiej pracy: wtyczki do Firefoxa, która analizuje skrypty na stronach i na podstawie zebranych danych ułatwia sformułowanie maila do administratora strony opisującego potencjalne problemy ze zgodnością z RODO.
Fundacja Internet. Czas działać!Arkadiusz Wieczorek

W oprogramowaniu Rentgendroid użytkownicy otrzymają podobną funkcjonalność ale dla aplikacji mobilnych na Androida. Rentgendroid umożliwi użytkownikom uruchomienie aplikacji mobilnych z Google Play Store w kontrolowanym środowisku. Możliwa będzie dokładna analiza ruchu sieciowego generowanego przez te aplikacje, na zasadzie podobnej do narzędzi deweloperskich dostępnych w przeglądarkach internetowych. Szczegóły odsłaniamy w najnowszym odcinku podcastu ICD Weekend!

Linki do źródeł

Prawo do naprawy

Social media

O przeglądarkach

Sekcja o Apple

Sekcja ICD W11 Wydział Śledczy

Inne

Idź do oryginalnego materiału