ChatGPT Open AI – o co chodzi?
Mimo iż o sztucznej inteligencji w świecie technologii mówi się niemal od zawsze, to dotychczas pozostawała ona jednak tworem, który gdzieś sobie funkcjonował, ale nie wpływał bezpośrednio na nasze życie i traktowany był raczej jako ciekawostka oraz obiekt do badań, niż coś rzeczywistego. Wszystko to zmieniło się 22 listopada 2022, kiedy amerykańskie laboratorium badawcze Open AI wypuściło ChatGPT. To właśnie on – bez dwóch zdań – zrewolucjonizował to podejście.
Po pierwsze, korzystając z ChatGPT ma się wrażenie, jakby rozmawiało się z prawdziwym człowiekiem, który rozumie potrzebę użytkownika i potrafi na nią odpowiednio zareagować. Po drugie, ogrom informacji, jakim dysponuje platforma sprawia, iż korzystanie z niej sprawdza się niemal w każdym możliwym temacie. Nie jest więc zaskoczeniem, iż ChatGPT gwałtownie zyskał mnóstwo zwolenników, jak i przeciwników. Ci ostatni obawiają się m.in. zbytniego uzależnienia naszego funkcjonowania od sztucznej inteligencji.
Bez względu na powyższe, niech potwierdzeniem wyjątkowości tego rewolucyjnego narzędzia AI będzie fakt, iż zyskało ponad milion użytkowników w ciągu zaledwie 5 dni. Dla porównania – Facebook czekał na to 10 miesięcy, a Instagram ponad 2,5 miesiąca.
Przeczytaj też:
AI w wyszukiwarce Bing z limitem zapytań. Pierwsza odpowiedź Microsoftu na szorstki dialog człowieka ze sztuczną inteligencją
Whisky opracowana przez sztuczną inteligencję jest już dostępna w przedsprzedaży
Wirtualny DJ w Spotify. Sztuczna inteligencja przygotuje i skomentuje spersonalizowany strumień muzyki
Czy sztuczna inteligencja śni o elektrycznych owcach? Naukowcy odkryli, iż choćby AI potrzebuje się zdrzemnąć, żeby nie zwariować
My AI na Snapie – jak działa?
Wygląda na to, iż wyciągając wnioski z tego co działo się w ostatnich miesiącach, Snapchat postanowił wprowadzić własnego inteligentnego bota AI. Ma być on dedykowany wyłącznie użytkownikom platformy społecznościowej, którzy posiadają wykupioną subskrypcję Snapchat+. Przy czym zaznaczono, iż obsługuje najnowszą wersję technologii GPT OpenAI, która została „dopasowana” do funkcjonowania portalu socialmediowego. Co to oznacza w praktyce?
Say hi to My AI pic.twitter.com/mZW0TNEuJj
— Snapchat (@Snapchat) February 27, 2023Pomysły, inspiracje i wskazówki – to kwestie, w których inteligentny bot na Snapie powinien bez problemu pomóc – „sztuczna inteligencja może polecić pomysły na prezent urodzinowy dla Twojej najlepszej przyjaciółki, zaplanować pieszą wycieczkę na długi weekend, zasugerować przepis na obiad”. Przedstawiciele Snapa zaznaczają też, iż chat My AI można spersonalizować „pod siebie” nadając mu kolor i nazwę.
Z kolei główna różnica w zestawieniu z ChatGPT polega na tym, iż My AI na Snapie ma mniejsze pole manewru, jeżeli chodzi o zakres i rodzaj odpowiedzi. Najpewniej wynika to z tego, iż twórcy Snapchata „zmusili” swoją wersję bota do działania zgodnie z zasadami firmy.
Mimo tego, przez cały czas stanowczo uczulają, aby weryfikować podane przez My AI informacje i podchodzić do nich zawsze z odpowiednia dozą dystansu, bo jest to – przez cały czas jednak – narzędzie, które np. poprzez błędną interpretacje, lub nadużycia, może popełniać błędy. Apelują również, by nie udostępniać mu wrażliwych danych.
Polecamy:
Sprawdź również:
Podwójny aparat w Snapchatcie. Co to jest i jak działa?
Terapia przez Snapchat
Z czego mogą skorzystać subskrybenci płatnego Snapa? Nowe opcje w Snapchat Plus