Google zaostrza zasady dotyczące deweloperów w Sklepie Play, jednocześnie stając się bardziej tolerancyjnym na blockchain

itreseller.com.pl 11 miesięcy temu

Google, powołując się na obawy dotyczące zaufania i bezpieczeństwa, wydało zaktualizowane zasady dla tych, którzy dystrybuują aplikacje na Androida za pośrednictwem Sklepu Play.

Najważniejszym z nich jest to, iż niektórzy programiści będą musieli zapewnić większą ochronę, aby spełnić rozszerzone wymagania dotyczące usługi Play Console. Począwszy od 31 sierpnia, deweloperzy rejestrujący nową organizację będą musieli dostarczyć numer D-U-N-S, dziewięciocyfrowy identyfikator przypisany przez brokerów danych Dun & Bradstreet. Informacje te będą wykorzystywane do informowania o nowej sekcji “O deweloperze” w Google Play – listy będą zawierać zweryfikowane informacje o tożsamości, takie jak imię i nazwisko, adres i dane kontaktowe.

Obecni deweloperzy, którzy zarejestrowali się jako organizacja, a nie jako osoba fizyczna, mogą spodziewać się informacji o zgodności od Google w październiku.

Numery D-U-N-S nie są gwarancją, iż firma jest godna zaufania – upadła firma kryptograficzna FTX ma wpis – ale rejestracja może pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania ryzykiem, a przynajmniej w ustaleniu, gdzie wysłać dokumenty prawne lub policję.

Mówiąc o kryptowalutach, Google staje się bardziej tolerancyjne dla aplikacji związanych z blockchainem. Ulepszona polityka dotycząca treści mówi, iż twórcy aplikacji, które wykorzystują tokenizowane aktywa cyfrowe zabezpieczone na blockchainie, muszą wypełnić deklarację funkcji finansowych – wymaganą dla wszystkich aplikacji integrujących usługi finansowe – na stronie treści aplikacji w konsoli Play.

“Ponieważ technologia blockchain wciąż ewoluuje, utrzymanie zaufania użytkowników jest najważniejsze” – powiedział Joseph Mills, menedżer produktu grupy Google Play, w poście na blogu. “W ramach aktualizacji zasad wymagamy, aby aplikacje były przejrzyste dla użytkowników w zakresie tokenizowanych zasobów cyfrowych”.

Na przykład, jeżeli aplikacja lub gra sprzedaje lub umożliwia użytkownikom zdobywanie tokenizowanych zasobów cyfrowych, programiści muszą to wyraźnie zadeklarować. I chociaż aktywa te mają na celu budowanie bardziej wzbogaconych, wciągających doświadczeń w reklamach, jako dodatkowa ochrona użytkownika, programiści nie mogą promować ani wyolbrzymiać żadnych potencjalnych zarobków z gry lub handlu “.

Wydobywanie kryptowalut na urządzeniach jest przez cały czas zabronione, chociaż zdalne zarządzanie wydobywaniem kryptowalut jest dozwolone. Dodatkowe regulacje mogą mieć zastosowanie do giełd kryptowalut i portfeli programowych.

Idź do oryginalnego materiału