Jak ATS sprawia, iż tworzenie rekrutacji to bułka z masłem?

traffit.com 1 rok temu

Tworzenie rekrutacji to proces, który obejmuje wiele etapów. Niektóre firmy potrzebują dni (a choćby tygodni!) na zebranie wymagań i uruchomienie nowej rekrutacji.

Oto 10 sposobów, w jakie ATS znacznie to przyspiesza i ułatwia:

  1. Zbieranie wymagań
Dzięki systemowi ATS możesz dać dostęp swoim Hiring Managerom i poprosić ich o wypełnienie wymagań w dedykowanym polu w projekcie nowej rekrutacji.
W ten sposób każdy członek zespołu zaangażowany w proces ma pełny wgląd w dane nowo tworzonej rekrutacji. Koniec ze SPAM-em w skrzynkach pocztowych i na Slacku.
Hiring Managerowie na pewno to docenią!

2. Duplikowanie rekrutacji

Jeśli chcesz utworzyć nową rekrutację, która jest podobna do któregoś z Twoich poprzednich projektów – utworzenie rekrutacji jest tak proste, jak kliknięcie przycisku Duplikuj w ATS:

ATS pozwoli Ci wybrać, czy chcesz powielić tylko dane rekrutacji, czy cały projekt – wraz z ogłoszeniami i formularzami aplikacyjnymi.

Znacznie prostsze niż tworzenie wszystkiego od zera, prawda?

3. Procesy

Każdy proces rekrutacyjny jest inny? Personalizacja workflow (procesu) jest jedną z ulubionych funkcji wśród zadowolonych użytkowników ATS. Nie musisz projektować każdego procesu – możesz użyć workflowów, które już sprawdziły się w poprzednich projektach.
System ATS może przechowywać szablony procesów i umożliwiać ich dostosowywanie w razie potrzeby – dodawanie lub usuwanie etapów, zmianę ich nazw lub dodanie automatyzacji e-mail opartej na procesie.

4. Automatyzacja e-mail

Kandydaci, którzy są na bieżąco informowani o każdym kolejnym kroku procesu to zadowoleni kandydaci!

Każdy proces w ATS może mieć przypisany gotowy flow wiadomości e-mail. Nie musisz się o to martwić podczas tworzenia rekrutacji!

5. Zespół rekrutacyjny

Stwórz swój zespół rekrutacyjny i zaproś Hiring Managerów. ATS automatycznie poinformuje ich mailowo, jak tylko zostaną przypisani do nowo otwartej rekrutacji.

Wszyscy mogą mieć dostęp do szczegółów stanowiska i wymieniać się informacjami wewnątrz ATS. To, co wiadomo o danym wakacie, zostanie ostatecznie zebrane w jednym miejscu.

6. Szablony ogłoszeń

Zagwarantuj spójność i spraw, by tworzenie rekrutacji i ogłoszenia były naprawdę proste. Ogłoszenia tworzone w systemie ATS mogą być generowane na podstawie dostarczonych przez Ciebie szablonów, dostosowanych do identyfikacji wizualnej firmy.

Twój grafik nie będzie musiał być zaangażowany w tworzenie każdego pojedynczego obrazka nagłówka!

7. Asystent AI

A co jeżeli powiedzielibyśmy Ci, iż możesz mieć wirtualnego asystenta z nieskończoną wiedzą na temat HR, dostępnego dla Ciebie 24/7? Tworzenie rekrutacji z nim to byłaby czysta przyjemność!

Brzmi jak prawdziwy przełom, prawda? Cóż, twój ATS może dać ci asystenta AI, który pomoże ci w tworzeniu ogłoszenia:

8. Szablony formularzy aplikacyjnych

Podobnie jak w przypadku szablonów ogłoszeń – formularze aplikacyjne również można tworzyć dzięki kilku kliknięć, jeżeli tworzysz rekrutację ze swoim najlepszym przyjacielem. Mam na myśli ATS!

9. Integracja strony Kariera

Po co tworzyć nową rekrutację, jeżeli potencjalni kandydaci nie zostaną o nim od razu poinformowani! Poinformuj o tym cały świat zaraz po utworzeniu nowego stanowiska.

10. Tagi

Być może znasz tagi (lub hashtagi) z mediów społecznościowych. Mogą one jednak też pomóc w znalezieniu odpowiednich kandydatów jeszcze przed opublikowaniem nowego ogłoszenia o pracę.

Wypełnij tagi podczas tworzenia oferty pracy w systemie ATS, a system zasugeruje kandydatów z Twojej puli talentów.

A nie mówiłam?
Bułka z masłem!
Idź do oryginalnego materiału