Gdy po okresie pandemii i pełnej pracy zdalnej dzisiaj coraz więcej firm zachęca swoich pracowników aby pełnili oni swoje obowiązki stacjonarnie, w siedzibie przedsiębiorstwa, niejednokrotnie zdarza się, iż sale konferencyjne stają się towarem deficytowym, a to przede wszystkim ze względu na ich nieefektywne wykorzystanie i brak narzędzi do zarządzania i planowania spotkań. Tutaj z pomocą przychodzi rozwiązanie LoopMeeting od firmy Loop24.
W wielu organizacjach, szczególnie tych o rozproszonej strukturze, z dużą powierzchnią biurową, pracownicy zbyt często marnują czas na szukanie przestrzeni do spotkań, za sprawą czego, wiele sal jest pustych, zdarzają się nieobecności, a zarządzający przestrzenią biurową nie mają wglądu w posiadane zasoby.
Przeprowadzone przez Harvard Business Review badania wskazują, iż na aż 40% wszystkich spotkań wpływają właśnie takie czynniki jak znalezienie adekwatnej sali konferencyjnej, konieczność zarządzania podwójnymi rezerwacjami, a pracownicy poświęcają choćby od 15 do 30 minut tygodniowo, próbując trafić na spotkanie!
Ponadto, potrzebne są również rozwiązania, które pozwolą na spontaniczne organizowanie spotkań ad-hoc.
Rozwiązanie LoopMeeting firmy Loop24 daje użytkownikowi pełną elastyczność, dzięki możliwości rezerwowania sal zarówno z panelu znajdującego się przy wejściu do każdej z nich jak i z poziomu komputera czy urządzeń mobilnych.
Pracownicy mogą zarządzać rezerwacjami w najbardziej wygodny dla nich sposób: zarówno poprzez oprogramowanie Exchange, MS365, jak i Google Workspace.
Panele mają zintegrowane diody LED, wskazujące status dostępności sali poprzez sygnalizację kolorem zielonym (wolna sala), żółtym (zbliżająca się rezerwacja) i czerwonym (spotkanie w toku).
Te światła ułatwiają szybką identyfikację wolnej sali już na pierwszy rzut oka.
Producent znalazł również rozwiązanie dla często pojawiających się pustych sal i problemu z ich dostępnością wynikającego z tego, iż użytkownicy odwołują spotkanie, a sala wciąż pozostaje zarezerwowana i tym samym niedostępna dla innych pracowników. LoopMeeting wprowadza automatyzację, dzięki której w sytuacji, gdy spotkanie nie zostanie potwierdzone w ustalonym czasie, panel automatycznie zmieni status z „zajętego” na „dostępny”.
Coraz więcej firm chce również personalizować swoje panele sal konferencyjnych. Można to łatwo zrobić, wyświetlając logo swojej firmy, a także dostosowując tło panelu czy wprowadzając nazwę Sali.
LoopMeeting może być prawdziwym trzonem wszystkich spotkań odbywających się w organizacji i fundamentem codziennej pracy.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego i innych rozwiązań producenta, zapraszamy do odwiedzenia strony producenta oraz dystrybutora Loop24, firmy EET.