Max będzie droższy od HBO Max. Zaskakująca wiadomość

instalki.pl 2 miesięcy temu

Max już niedługo zadebiutuje na terenie wybranych państw. Nic więc dziwnego, iż powoli poznajemy dokładny cennik oraz zmiany wprowadzone względem poprzednika. Te niestety nie napawają optymizmem, ponieważ platforma będzie droższa od HBO Max – co prawda nieznacznie, ale wciąż mówimy o podwyżce. Taką przynajmniej decyzję podjęto u naszych sąsiadów. Kto wie, może Polacy zasłużą na lepsze traktowanie?

Max przywita nas wyższą ceną niż HBO Max

Ceny platform streamingowych dynamicznie rosną i raczej nic nie wskazuje na to, by stan rzeczy miał ulec zmianie. Korporacje wpadły jednak na pomysł oferowania pakietów zawierających reklamy (np. SkyShowtime na terenie naszego kraju), co rekompensuje poniesione straty i pozwala tymczasowo wstrzymać decyzję o podwyżce. Zasada ta zdaje się nie obowiązywać przy rebrandingu, co świetnie obrazuje tytułowy przypadek.

  • Sprawdź również: GameBoy skończył 35 lat. Pamiętasz tę konsolkę?

Start serwisu Max wyznaczono w Polsce na czerwiec – konkretny dzień jeszcze nie został podany. Mieszkańcy innych państw otrzymają dostęp do usługi nieco wcześniej, bo pod koniec maja. Oni już zdążyli poznać wszystkie najważniejsze szczegóły odnośnie do cennika czy oferty. Niektóre detale nie napawają optymizmem i pozostaje mieć nadzieję, iż są to wyłącznie lokalne różnice.

HBO Max na terenie Czech kosztował do tej pory 199 koron miesięcznie, czyli równowartość około 33 zł. Wprowadzane zmiany poskutkują podwyżką do 219 koron (mniej więcej 37 zł), natomiast za pakiet Premium będzie trzeba zapłacić aż 299 koron (nieco ponad 50 zł). Sami więc przyznacie, iż różnica jest naprawdę spora i prawdopodobnie nie przypadnie ona do gustu tamtejszym konsumentom. Warto też wspomnieć o braku tańszego planu zawierającego reklamy.

Źródło: własny zrzut ekranu

Podobnie wygląda sytuacja na Słowacji, gdzie podstawowy pakiet kosztuje 6,99 euro miesięcznie, natomiast po zmianach cena podniesiona zostanie do 7,99 euro miesięcznie. jeżeli zaś chodzi o plan Premium (obejmujący treści w 4K), to należy przygotować się na wydatek rzędu 9,99 euro miesięcznie. Tym samym istnieje ogromne prawdopodobieństwo, iż Polska także doczeka się podwyżek.

Reklamy zamiast podwyżki?

Na taki krok swego czasu zdecydował się Disney Plus, więc dlaczego HBO Max nie miałoby zostać zastąpione czymś droższym? Pojawiają się też pogłoski, iż Max dotychczasowi subskrybenci będą mogli przedłużyć subskrypcję na korzystniejszych warunkach. Kto wie, może doczekamy się specjalnej promocji powitalnej? Czas pokaże.

  • Przeczytaj również: Kolejne miasto wycofuje hulajnogi elektryczne

Obecnie za miesięczny dostęp do HBO Max musimy zapłacić 29,99 zł – cena obejmuje możliwość oglądania w 4K oraz opcję pobierania dowolnych produkcji. Trudno więc wyobrazić sobie, iż lepsza jakość zniknie kosztem znacznie droższego wariantu Premium. Warto jednak mieć na uwadze, iż Polacy doczekają się planu z reklamami – może zostanie on wprowadzony zamiast podwyżki? prawdopodobnie przekonamy się już niedługo.

Źródło: Wirtualne Media / Zdjęcie otwierające: Warner Bros. Discovery

hbo maxmaxstreaming
Idź do oryginalnego materiału