McAfee i Intel prezentują technologię Deepfake Detection

itreseller.com.pl 1 miesiąc temu

McAfee ogłosił na konferencji RSA w San Francisco ulepszenia swojej technologii deepfake detection opartej na sztucznej inteligencji, która wykorzystuje moc NPU w komputerach z procesorami Intel® Core Ultra.

Zaawansowana technologia oparta na sztucznej inteligencji, która leży u podstaw McAfee® Deepfake Detector (wcześniej znanego jako “Project Mockingbird”), zadebiutowała na początku tego roku w obliczu rosnącego zaniepokojenia konsumentów identyfikacją oszustw typu deepfake i dezinformacji. W rzeczywistości, według badań firmy, prawie dwie trzecie (64%) osób na całym świecie czuje się bardziej zaniepokojonych deepfake’ami niż rok temu.

Współpraca McAfee i Intela odpowiada na istotne potrzeby konsumentów i społeczeństwa, pomagając ludziom odróżnić prawdę od fikcji. w tej chwili cyberprzestępcy często wykorzystują sztuczną inteligencję do manipulowania dźwiękiem wideo w celu tworzenia przekonujących oszustw typu deepfake. McAfee Deepfake Detector wykorzystuje zaawansowane techniki wykrywania sztucznej inteligencji, w tym oparte na transformatorach modele głębokich sieci neuronowych, które zostały specjalistycznie przeszkolone do wykrywania i powiadamiania klientów, gdy dźwięk w filmie jest prawdopodobnie generowany lub manipulowany przez sztuczną inteligencję.

Wykorzystując procesor Intel Core Ultra NPU, modele sztucznej inteligencji McAfee wykonują wnioskowanie (analizę i wykrywanie deepfake) lokalnie, bez konieczności wysyłania prywatnych informacji użytkownika do chmury. Firma McAfee zmierzyła choćby 300-procentowy wzrost wydajności tego samego modelu dzięki wykorzystaniu NPU.

Idź do oryginalnego materiału