Mołdawia uruchomiła MIA Plăți Instant oferujący transakcje w mniej niż 15 sekund

agencja-informacyjna.com 3 miesięcy temu
Zdjęcie: MIA Plăți Instant system natychmiastowych płatności Mołdawia


Agencja Informacyjna: Narodowy Bank Mołdawii uruchomił system natychmiastowych płatności MIA Plăți Instant oferujący transakcje w mniej niż 15 sekund. To nowoczesne rozwiązanie ma zmienić obieg gospodarczy tego kraju.

Spis treści

System Natychmiastowych Płatności MIA Plăți Instant: przełom w płatnościach w Mołdawii
System Natychmiastowych Płatności MIA: rozwiązanie dla wszystkich
Modernizacja Systemu Płatniczego
Duży krok ku cyfrowej ekonomii
Przewaga systemu MIA Plăți Instant
Natychmiastowy Transfer (P2P)
Żądanie Przelewu (RTP)
Korzyści i perspektywy rozwoju
Podsumowanie

System Natychmiastowych Płatności MIA Plăți Instant: przełom w płatnościach w Mołdawii

12 marca 2024 r. Narodowy Bank Mołdawii (BNM) zaprezentował opracowany przez siebie system natychmiastowych płatności MIA Plăți Instant, stanowiący prawdziwą innowację na rynku finansowym kraju. Dzięki niemu możliwe stało się przesyłanie pieniędzy między kontami w różnych instytucjach finansowych w czasie krótszym niż 15 sekund, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat, wyłącznie na podstawie numeru telefonu. To bezprecedensowe rozwiązanie oferuje obywatelom oraz przedsiębiorstwom szybką, bezpieczną i efektywną metodę realizacji transakcji.

System Natychmiastowych Płatności MIA: rozwiązanie dla wszystkich

Anca Dragu, szef BNM, wyraziła przekonanie, że system MIA stanie się technologią dostępną dla wszystkich obywatela i przedsiębiorcy. System ten ma nie tylko zoptymalizować transakcje finansowe, ale również stymulować wzrost gospodarczy i promować dobre zarządzanie pieniędzmi. “Mołdawia dziś robi znaczący krok w stronę nowoczesnego świata finansów, a BNM umacnia pozycję kraju wśród państw, które adoptują zaawansowane technologie w celu wspierania ewolucji ekonomicznej i zapewnienia obywatelom łatwiejszego dostępu do usług finansowych” – mówiła Dragu.

Modernizacja Systemu Płatniczego

Premier Mołdawii, Dorin Recean, podkreślił, iż wdrożenie systemu natychmiastowych płatności MIA stanowi istotny moment w modernizacji krajowego systemu płatności. “Przyspieszamy, upraszczamy i obniżamy koszty transakcji finansowych dla wszystkich obywateli, przyczyniając się do bezpieczeństwa ekonomicznego i efektywności. Dzięki uruchomieniu MIA Plăți Instant, upewniamy się, iż pozostajemy na drodze innowacji, ułatwiamy równy dostęp do usług płatniczych i wspieramy zrównoważony wzrost gospodarczy” – dodał Recean.

Mołdawia uruchomiła MIA Plăți Instant oferujący transakcje w mniej niż 15 sekund.

Duży krok ku cyfrowej ekonomii

Ambasador USA w Mołdawii, Kent D. Logsdon, zauważył, iż system opracowany przez BNM to nie tylko innowacja technologiczna, ale także krok transformacyjny, który zwiększa inkluzję finansową i cyfryzację płatności. “Implementacja systemu natychmiastowych płatności oraz zdobyte w tym procesie doświadczenie pomogą Mołdawii zbliżyć się do europejskiego obszaru ekonomicznego” – zauważył ambasador.

Przewaga systemu MIA Plăți Instant

System natychmiastowych płatności pozwala na transfer środków w lejach mołdawskich między kontami w zaledwie kilka sekund, będąc dostępnym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ta charakterystyczna cecha czyni płatności natychmiastowe niezwykle wygodną opcją dla szybkich i efektywnych transakcji, bez względu na moment czy dzień tygodnia.

Transfery do wysokości 10 000 lejów miesięcznie realizowane są bez prowizji, a dla większych sum prowizje pobierane nie przekraczają 5 lejów za jednorazowy transfer.

Natychmiastowy Transfer (P2P)

Główną funkcją systemu MIA Plăți Instant jest możliwość natychmiastowego przesyłania pieniędzy z jednego konta na drugie, używając jedynie numeru telefonu odbiorcy. To rozwiązanie oferuje znaczące ułatwienie i przyspieszenie codziennych transakcji finansowych, eliminując potrzebę dzielenia się dodatkowymi danymi bankowymi.

Żądanie Przelewu (RTP)

Inną istotną funkcją MIA Plăți Instant jest możliwość żądania przelewu od innego użytkownika, podając numer telefonu dostawcy środków. Ta opcja ułatwia dzielenie się kosztami i zbieranie funduszy wśród przyjaciół czy w ramach organizacji, bez konieczności manualnego wprowadzania danych każdej osoby indywidualnie.

Konsultantka Oriflame.ru: jestem dumna, iż nasza firma nie wycofała się z Rosji
Konsultantka Oriflame.ru: jestem dumna, iż nasza firma nie wycofała się z Rosji.

Korzyści i perspektywy rozwoju

System MIA Plăți Instant, opracowany przez Narodowy Bank Mołdawii i oferowany przez instytucje bankowe oraz pozabankowe, ma na celu usprawnienie infrastruktury płatniczej Mołdawii na korzyść jej obywateli. Przez eliminację opłat transakcyjnych do określonej kwoty i zaoferowanie intuicyjnej platformy do realizacji płatności, MIA Plăți Instant ma potencjał znacząco zwiększyć dostępność i wygodę zarządzania finansami osobistymi oraz biznesowymi w kraju.

Organizatorzy systemu MIA Plăți Instant zachęcają do aktywacji usługi i inspirowania przyjaciół do skorzystania z niej, podkreślając prostotę, szybkość oraz brak opłat za transfer środków. Jest to nie tylko sposób na promowanie nowoczesnych rozwiązań płatniczych, ale również na budowanie społeczności użytkowników, którzy na co dzień korzystają z korzyści płynących z cyfryzacji finansów.

Podsumowanie

Wprowadzenie systemu natychmiastowych płatności MIA Plăți Instant przez Narodowy Bank Mołdawii stanowi kamień milowy w rozwoju finansowym kraju. To innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające szybkie i bezpłatne przesyłanie środków, ma potencjał, aby zrewolucjonizować sektor finansowy w Mołdawii, poprawiając dostępność i wygodę realizacji transakcji dla obywateli i firm. Równocześnie, poprzez stymulację wzrostu ekonomicznego i promowanie dobrego zarządzania finansami, MIA przyczynia się do umacniania pozycji Mołdawii na mapie państw wykorzystujących zaawansowane technologie w służbie rozwoju społecznego i gospodarczego.

Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji. Agencja Informacyjna.

AI Wolrd /AIN, Moldpres / 17.03.2023. Ilustracja główna: DALL-E,

Idź do oryginalnego materiału