„Naczelni”. Węglarczyk do Nawrockiego: Dziękuję za wsparcie!

news.5v.pl 2 miesięcy temu

Pałac Prezydencki jest pełen miłości do ojczyzny, tam są sami patrioci. Czy odejście Jacka Siewiery z BBN oznaczałoby, iż nie kocha on już Polski? – zastanawiał się na wstępie Tomasz Sekielski.

Przypomnijmy, w piątek media obiegła informacja, iż Jacek Siewiera złożył rezygnację z funkcji szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka poinformowała w sobotę PAP, iż powodem tej decyzji są „plany osobiste ministra”. Miał on zadecydować o wzięciu udziału w stypendium na Uniwersytecie Oksfordzkim, a jego odejście z BBN nastąpi w najbliższej przyszłości.

Bartosz Węglarczyk uważa, iż jest to trochę dziwne, iż w takim momencie odchodzi szef BBN, ale też warto zaznaczyć, iż na pół roku przed końcem prezydentury Andrzeja Dudy, nie powinno nas dziwić, iż jego ludzie zaczynają odchodzić ze sprawowanych funkcji.

Specjalne miejsce w dzisiejszym odcinku zajmuje Karol Nawrocki, kandydat obywatelski w wyborach prezydenckich, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, który „wyznał miłość” Naczelnym. W jednym ze spotów wyborczych sztab kandydata obywatelskiego wykorzystał fragment podcastu Naczelni. To był jasny sygnał do nas, iż pan Karol Nawrocki nas ogląda, kocha nas. Panie Karolu dziękuję bardzo za to wsparcie. Pozostając w klimacie prawdy, jest pan naszym najważniejszym widzem- tak zwrócił się do kandydata obywatelskiego Bartosz Węglarczyk. Większy problem ze spotem Nawrockiego ma Tomasz Sekielski, ponieważ pojawia się on w nim, mówiąc „Karol Nawrocki”- ciężko stwierdzić, co jest tu fake newsem. Bartosz Węglarczyk ma nadzieję, iż Adam Bielan lub inny członek środowiska Karola Nawrockiego, wyjaśni, na czym polega fake news, jak dziennikarze mówią Karol Nawrocki. Mamy tego nie mówić, czy kandydat jest fake newsem sam w sobie, czy jego nazwisko jest fake newsem, czy o co chodzi? Naczelni skomentowali również sobotnie wystąpienie Karola Nawrockiego z Oławy, który w trakcie spotkania z wyborcami przepuścił przez niszczarkę wydrukowaną okładkę komiksu Gender Queer, mówiąc o indoktrynacji dzieci i wzywając do ich obrony, a także skierował do Rafała Trzaskowskiego pytanie, o to, ile w Polsce jest płci?. Widać tu inspirację ostatnimi działaniami Donalda Trumpa.

Na koniec Naczelni rozmawiali o wystąpieniu Elona Muska podczas wiecu AfD (Alternatywa dla Niemiec), który wygłosił bardzo niebezpieczne słowa o zaprzestaniu skupiania się na winach z przeszłości, a na samym wiecu często odwoływano się do odbudowy wielkich Niemiec i wzywano do zaprzestania przepraszania za okres nazizmu. A to wszystko działo się na dwa dni przed 80. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Zapraszamy na kolejny odcinek Naczelnych oraz zachęcamy do słuchania podcastu w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na stronie Onetu, a także w aplikacji Onet Audio.

Idź do oryginalnego materiału