Nowa Zelandia i Wielka Brytania dołączają do USA z zakazami TikTok

pl.techbriefly.com 1 rok temu

Zakazy TikTok są celem w wielu krajach, od szeroko zakrojonych ogólnokrajowych represji po zakazy na urządzeniach rządowych. Poniżej znajduje się lista krajów, w których podjęto działania, ponieważ Wielka Brytania nakłada własne ograniczenia.

Rządy na całym świecie celują w aplikację należącą do Chińczyków, ponieważ coraz częściej pojawiają się wezwania do wprowadzenia zakazów TikTok.

Dlaczego Wielka Brytania dołączyła do zakazów TikTok?

W następstwie prośby skierowanej do Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego o zbadanie dobrze znanej platformy wideo, która ma ponad miliard użytkowników na całym świecie, Wielka Brytania stała się ostatnim krajem zachodnim, który zakazał korzystania z niej na urządzeniach rządowych.

Pomimo swojej popularności przyciągnął większą uwagę w Europie i Stanach Zjednoczonych ze względu na swoje powiązania z Pekinem i obawy, iż może zostać wykorzystany do masowego gromadzenia danych użytkowników.

Zanim Wielka Brytania podjęła decyzję, rzeczniczka TikTok powiedziała, iż ​​są „rozczarowani” kwestią prywatności.

„Podobne decyzje w innych miejscach były oparte na nieuzasadnionych obawach i pozornie kierowane szerszą geopolityką, ale pozostajemy zaangażowani we współpracę z rządem w celu rozwiązania wszelkich problemów” – napisali. „Rozpoczęliśmy wdrażanie kompleksowego planu dalszej ochrony danych naszych europejskich użytkowników, który obejmuje przechowywanie danych użytkowników z Wielkiej Brytanii w naszych europejskich centrach danych i zaostrzenie kontroli dostępu do danych, w tym niezależny nadzór ze strony trzeciej nad naszym podejściem”.

Które kraje podejmują działania?

Istnieje wiele krajów, które już dołączyły do ​​​​wysiłków USA w celu ograniczenia korzystania z TikTok. Różne kraje podejmują różne wysiłki, aby dołączyć do zakazów TikTok. Oto zestawienie działań podjętych przez kraje

Działania podjęte w ramach zakazów TikTok: Wielka Brytania

Według ministra Olivera Dowdena TikTok został usunięty z urządzeń rządowych po tym, jak ustalono, iż „może” istnieć ryzyko dla sposobu, w jaki aplikacja wykorzystuje dane i informacje. Rząd później zrobił ogłoszenie również.

Minister stwierdził również, iż tylko wstępnie zatwierdzone aplikacje będą mogły być instalowane w całym rządzie, co jest polityką obowiązującą już w kilku departamentach.

Pan Dowden twierdził, iż chociaż korzystanie z TikToka jest „ograniczone”, zakazanie go jest dobrą „higieną” cybernetyczną.

Niektóre gadżety będą mogły uzyskiwać dostęp do TikTok w razie potrzeby, prawdopodobnie w celu zarządzania kontami rządowymi.

Zakazy TikTok: Wielka Brytania

Działania podjęte w ramach zakazów TikTok: USA

ByteDance, chińska firma będąca właścicielem TikTok, została zmuszona przez Biały Dom do sprzedaży lub zbanowania.

Dzieje się tak po tym, jak TikTok został usunięty z telefonów służbowych kongresmenów ze względu na obawy dotyczące prywatności.

Uważając, iż stanowi to „wysokie ryzyko dla konsumentów”, specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa Izby Reprezentantów zabronili im również pobierania go w przyszłości.

Niektórzy chcą, aby ograniczenia były jeszcze surowsze; pojawił się pomysł całkowitego krajowego zakazu. Pod koniec ubiegłego roku Republikanie i Demokraci połączyli siły, aby wprowadzić ponadpartyjne ustawodawstwo, które wdrożyłoby taką opcję nuklearną.

Ta ustawa ograniczyłaby dostęp do „każdej firmy zajmującej się mediami społecznościowymi w Chinach lub pod wpływem” Chin i innych wrogich krajów.

TikTok skrytykował przepisy i odmówił udostępniania informacji o użytkownikach chińskiemu rządowi, twierdząc, iż jest to motywowane politycznie.

Zakazy TikToka: gubernator USA Reynolds

Po dziesiątkach stanowych zakazów dla prawodawców używających TikTok na oficjalnych urządzeniach, Kongres uchwalił własny zakaz.

Działania podjęte w ramach zakazów TikTok: UE

W tym miesiącu Komisja Europejska poszła w ślady Kongresu USA i zabroniła wszystkim pracownikom korzystania z TikTok na telefonach firmowych.

Celem, według rzeczniczki, było „poprawienie bezpieczeństwa cybernetycznego komisji”, choć nie sprecyzowała, czy wynikało to z jakichś konkretnych incydentów czy zagrożeń.

Według TikTok zawieszenie było „błędne i oparte na fundamentalnych założeniach”.

Poszczególne narody również podjęły działania, z Holandią i Belgią wśród tych, które zabroniły używania go w oficjalnym aparacie.

Firma oświadczyła, iż ​​otworzy trzy europejskie centra danych, w których będą przechowywane informacje o użytkownikach, a także zewnętrznego partnera w zakresie bezpieczeństwa danych w celu monitorowania dodatkowych poziomów bezpieczeństwa, aby złagodzić obawy dotyczące prywatności danych w 27 krajach bloku.

Zakazy TikToka: UE

Firma twierdzi, iż w ten sposób dostęp pracowników do danych będzie bardziej ograniczony, a także przenoszenie danych poza Europę.

Twój adres IP, inne aplikacje w telefonie, wszelkie dane rejestracyjne, które podajesz, dane o lokalizacji i kontakty to tylko niektóre z danych, które aplikacja może gromadzić, jeżeli wyrazisz na to zgodę.

Działania podjęte w ramach zakazów TikTok: Indie

Wszystkim zabrania się korzystania z TikTok w Indiach, gdzie ograniczenie jest najszersze.

Należy do grupy aplikacji należących do Chin, których użytkownicy nie mogą pobierać od roku 2020, w tym aplikacji do przesyłania wiadomości WeChat.

Jest to motywowane względami prywatności i bezpieczeństwa, podobnie jak zakazy na Zachodzie.

W tym czasie TikTok miał ponad 200 milionów subskrybentów w Indiach.

Działania podjęte w ramach zakazów TikTok: Tajwan

Tajwan wprowadził zakaz TikToka na wszystkich urządzeniach używanych w sektorze publicznym, podobnie jak w USA.

Według władz chiński rząd może wykorzystywać to oprogramowanie do prowadzenia „wojny poznawczej” przeciwko Tajwanowi.

Stało się to w obawie, iż Pekin może szykować się do inwazji na niepodległą wyspę.

Działania podjęte w ramach zakazów TikTok: Kanada

W ślad za Stanami Zjednoczonymi władze Kanady ogłosiły zakaz TikToka na urządzeniach należących do rządu.

Departamenty rządów krajowych i miejskich narzuciły zmianę, powołując się na aplikację jako „niedopuszczalne ryzyko”.

Działania podjęte w ramach zakazów TikTok: Afganistan

Z powodu „wprowadzania w błąd młodszego pokolenia” talibowie zdelegalizowali TikTok w zeszłym roku.

Od dojścia do władzy w 2021 roku organizacja nałożyła znaczne ograniczenia na dostęp dziewcząt do szkoły.

Ponadto stwierdzono, iż aplikacja zawiera treści „niezgodne z zasadami islamu”.

Działania podjęte w ramach zakazów TikTok: Nowa Zelandia

Do końca tego miesiąca TikTok zostanie oficjalnie zdelegalizowany w Nowej Zelandii na wszystkich urządzeniach mających dostęp do jego władzy ustawodawczej, co czyni ją ostatnim krajem, który to zrobił. TikTok to dobrze znana sieć mediów społecznościowych należąca do cyfrowej korporacji z siedzibą w Pekinie.

Według Rafaela Gonzaleza-Montero, dyrektora naczelnego nowozelandzkiej służby legislacyjnej, niebezpieczeństwa związane z dalszym korzystaniem z aplikacji do udostępniania wideo „są nie do zaakceptowania”.

„Ta decyzja została podjęta na podstawie analizy naszych własnych ekspertów i po dyskusji z naszymi kolegami z rządu i na arenie międzynarodowej” – dodał.

TikTok odrzuca zarzuty, iż udostępnia prywatne informacje chińskiemu rządowi, ale do tej pory wydaje się, iż nie przekonuje to władz

Przyszłość TikToka pozostaje więc niejasna, zwłaszcza iż nie jest wykluczone, iż ograniczenie korzystania z aplikacji na urządzeniach rządowych może z czasem przerodzić się w szerszy zakaz. TikTok odrzuca zarzuty, iż udostępnia prywatne informacje chińskiemu rządowi, ale do tej pory wydaje się, iż nie przekonuje to władz. jeżeli chcesz śledzić najnowsze wydarzenia w mediach społecznościowych, zapoznaj się z poniższymi artykułami.

  • Użytkownicy w USA mogą niedługo nie mieć dostępu do TikTok
  • Czy zakładki na Twitterze są teraz publiczne?
  • Meta podwójne spadki na zwolnieniach

Idź do oryginalnego materiału