Polskie IT to głównie mężczyźni po studiach a najwięcej zarabiają Architekci IT

5 miesięcy temu

Mamy to! Jeszcze świeży Raport z Badania Społeczności IT 2023 już jest dostępny Prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące warunków pracy, zarobków, technologii i rozwoju w branży IT.

W Badaniu społeczności IT 2023 udział wzięło ponad 10 tys. respondentów. Finalnie, po naszej dogłębnej analizie, wartościową próbą do raportu stały się ankiety 7270 badanych. Tym samym to największe badanie branży IT w Polsce. Wiemy już kto pracuje w branży, ile zarabiają specjaliści, czy są usatysfakcjonowani ze swojej pracy, co ich motywuje najbardziej i jak bardzo są zadowoleni ze swojej aktualnej pracy. Cieszymy się, iż zainteresowanie naszym badaniem było w tym roku jeszcze większe niż w minionym. Cieszymy się, iż z każdym kolejnym rokiem w badaniu bierze udział coraz więcej osób. Zatem, zapraszamy do zapoznania się z naszymi wynikami.

Kto pracuje w branży IT?Zanim przejdziemy do szczegółów, poznajmy ludzi, którzy pracują w branży IT. Od pierwszego raportu (2019r.) znaczną większość stanowią mężczyźni i to się nie zmieniło również w tym roku. To aż 82% wszystkich pracowników.
Idź do oryginalnego materiału