Praca 4.0 "Przewidzieć jutro — rynek pracy w dobie niepewności"

futurecollars.com 1 rok temu

Kongres Praca 4.0 „Przewidzieć jutro — rynek pracy w dobie niepewności” organizowany przez Konfederację Lewiatan to wydarzenie poświęcone kluczowym zagadnieniom dzisiejszego rynku pracy. Wydarzenie stacjonarne odbędzie się 30 stycznia 2023 roku, a towarzyszące mu warsztaty online w dniach 31-01 do 3.02. W debacie Kwalifikacje i kompetencje na rynku pracy głos zabierze Izabela Taborowska, CTO Future Collars.

PRACA 4.0 to wiedza o kluczowych zmianach i wyzwaniach na rynku pracy, o aktualnych inicjatywach w UE i w kraju, o skutecznych rozwiązaniach dla osób zarządzających obszarem HR oraz doskonała okazja do podjęcia dyskusji i wymiany poglądów pomiędzy uczestnikami.

W gronie biznesu, praktyków HR, polityków, przedstawicieli administracji oraz świata nauki poszukamy odpowiedzi na pytania istotne dla pracodawców: Jak będzie wyglądał świat pracy w najbliższych latach? Jakie działania będą najważniejsze dla działów HR i zdecydują o sukcesie firmy? Jak powinna wyglądać polityka rynku pracy, aby skutecznie integrować obywateli państw trzecich? Jakie inicjatywy czekają nas w Unii Europejskiej i w kraju? Jakiego wsparcia oczekują pracodawcy?

Wydarzenie ostatnich trzech lat uświadomiły nam, iż w obliczu nagłych zmian umiejętność szybkiego reagowania odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu biznesem. Wybuch wojny w Ukrainie, kryzys energetyczny, zielona i cyfrowa transformacja, wyzwania demograficzne czy zmiana pokoleniowa wpływają na teraźniejszość i przyszłość rynku pracy. Czy rok 2023 pozwoli na rozwój kapitału ludzkiego w firmach, czy też będzie batalią o utrzymanie miejsc pracy?

W niepewnym otoczeniu społeczno-gospodarczym, efektywne pozyskiwanie i utrzymywanie pracowników, zarządzanie różnorodnym środowiskiem w miejscu pracy, stanowi dla pracodawców wciąż stałe wyzwanie. Wymaga systematycznej zmiany podejścia. To kwestia poszukiwania nowych obszarów pozyskiwania kandydatów, budowania spójności zespołów, podnoszenia kwalifikacji i kompetencji, działania na rzecz budowania wizerunku.

Unijne inicjatywy w zakresie wykorzystania algorytmów, zautomatyzowanych procesów podejmowania decyzji w HR, prawa pracowników do odłączenia, płacy minimalnej czy podnoszenia dostępności i efektywności szkoleń wyznaczą nowe standardy. Dla przyszłej organizacji pracy istotne będą spodziewane w 2023 r. zmiany Kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej, obowiązków informacyjnych czy work-life balance.

Więcej informacji i zapisy: https://bit.ly/3Dhp0MD

Idź do oryginalnego materiału