Raspberry Pi 500 i monitor Raspberry Pi trafiają do sprzedaży

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu



Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia mamy przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek dwóch długo oczekiwanych produktów, które naszym zdaniem będą świetnie wyglądać pod choinką. Jeden z nich może choćby zmieścić się w pończochie, jeżeli naciśniesz wystarczająco mocno. Przedstawiamy Raspberry Pi 500, dostępny teraz w cenie 90 USD, oraz monitor Raspberry Pi w cenie 100 USD: razem tworzą kompletną konfigurację Raspberry Pi do komputerów stacjonarnych.

Rachunek całkowy
Naszą pierwotną misją w Raspberry Pi było udostępnienie niedrogich, programowalnych komputerów osobistych młodym ludziom na całym świecie. I chociaż po drodze poszliśmy okrężną drogą – stając się jednym z największych na świecie producentów komputerów przemysłowych i wbudowanych – misja ta pozostaje w centrum niemal wszystkiego, co robimy. Motywuje nas to do tworzenia tańszych produktów, takich jak Raspberry Pi Zero 2 W za 15 USD, i produktów o większej mocy, takich jak nasz flagowy Raspberry Pi 5 SBC. Produkty te zapewniają jedynie niezbędny element przetwarzający komputer, który można połączyć z telewizorem rodzinnym i używanymi urządzeniami peryferyjnymi, tworząc kompletny i ekonomiczny system.

Z biegiem czasu jednak zrozumieliśmy korzyści płynące z integracji: niektórym osobom lepiej będzie służyć system gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka. Potrzeba ta uwypukliła się na początku pandemii COVID, kiedy współpracowaliśmy z Fundacją Raspberry Pi, aby dostarczyć tysiące zestawów komputerów stacjonarnych i monitorów Raspberry Pi 4 młodym ludziom studiującym w domu w Wielkiej Brytanii. Nasze doświadczenia z tym programem wpłynęły na rozwój Raspberry Pi 400, naszego komputera typu all-in-one, którego forma (i nazwa) nawiązuje do wspaniałych komputerów 8- i 16-bitowych – BBC Micro, Sinclair Spectrum i Commodore Amiga – z lat 80-tych i 90-tych.

Poznaj Raspberry Pi 500
W ciągu czterech lat od premiery Raspberry Pi 400 stał się niezwykle popularnym wyborem wśród entuzjastów i nauczycieli. Dziś wprowadzamy na rynek jego następcę, Raspberry Pi 500, który przenosi funkcje i wydajność platformy Raspberry Pi 5 do naszej uniwersalnej obudowy:

  • Czterordzeniowy 64-bitowy procesor Arm Cortex-A76 2,4 GHz
  • 8 GB pamięci SDRAM-u LPDDR4X-4267
  • Karta graficzna VideoCore VII obsługująca OpenGL ES 3.1 i Vulkan 1.3
  • Podwójne wyjście wyświetlacza HDMI 4Kp60
  • Dwuzakresowe Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 5.0
  • 2 × porty USB 3.0, obsługujące jednoczesną pracę z szybkością 5 Gb/s
  • 1 × port USB 2.0
  • Gigabitowy port Ethernet
  • Poziome 40-pinowe złącze GPIO Raspberry Pi

Raspberry Pi 500 kosztuje 90 dolarów i obejmuje kartę SD marki Raspberry Pi o pojemności 32 GB, a także jest dostępny w zestawie stacjonarnym za 120 dolarów, który zawiera:

  • Mysz Raspberry Pi
  • Zasilacz Raspberry Pi 27 W USB-C
  • Kabel micro HDMI-HDMI o długości 2 m
  • Przewodnik dla początkujących Raspberry Pi, wydanie 5

Rzecz o wizji – oficjalny monitor Raspberry Pi

Chociaż Raspberry Pi 500 jest wysoce zintegrowany, to tylko połowa sukcesu: do zbudowania kompletnego systemu przez cały czas potrzebne jest urządzenie wyświetlające. Dlatego też wprowadzamy na rynek także monitor Raspberry Pi, dostępny teraz w cenie 100 dolarów. Zaprojektowany, aby idealnie współpracować z Raspberry Pi 500 lub Raspberry Pi 5 w obudowie, zawiera 15,6-calowy panel IPS Full HD z 45% gamą kolorów i kątem widzenia 80°, wraz z parą głośników o mocy 1,2 W, w smukłej obudowie ze składaną zintegrowaną podstawą i punktami mocowania VESA.

Zasilanie zapewnia złącze USB-C. Użytkownicy zwracający uwagę na koszty mogą zasilać monitor bezpośrednio ze swojego Raspberry Pi dzięki dołączonego kabla USB-A na USB-C; w tym trybie jasność wyświetlacza jest ograniczona do 60% maksimum (wciąż dość jasno!), a głośność do 50% maksimum (wciąż dość głośno!). Korzystanie z dedykowanego zasilacza USB-C o mocy 5 V/3 A, takiego jak zasilacz Raspberry Pi 15 W USB-C, umożliwia pełne zakresy jasności i głośności.

Szybciej, lepiej, taniej: wybierz dwie obniżki cen Raspberry Pi 400
Chociaż jesteśmy niesamowicie podekscytowani Raspberry Pi 500, musimy pamiętać, iż cena pozostaje barierą w dostępie dla wielu osób, młodych i starszych. Dlatego też korzystamy z okazji, aby obniżyć cenę Raspberry Pi 400 z 70 do 60 dolarów i zestawu komputera osobistego Raspberry Pi 400 ze 100 do 80 dolarów. Do każdego Raspberry Pi 400 dołączamy również kartę SD marki Raspberry Pi, aby pomóc Ci uzyskać najlepszą możliwą wydajność systemu.

Wiemy, iż wielu z Was z niecierpliwością czekało na obydwa nasze nowe produkty i mamy nadzieję, iż spodobają się Wam, skoro już tu są. Raspberry Pi 400 widzieliśmy wszędzie – od zestawów do gier retro po uczelniane placówki egzaminacyjne i biura szpitalne; nie możemy się doczekać, aż dowiemy się, gdzie trafią Raspberry Pi 500 i nasz nowy monitor Raspberry Pi.



Source link

Idź do oryginalnego materiału