WordPress Developer – co należy zrobić, aby nim zostać?

nofluffjobs.com 2 lat temu

Otwarte oprogramowanie znane jako WordPress z miesiąca na miesiąc przyciąga coraz to nowszych użytkowników. Chociaż ten popularny system zarządzania treścią daje jej użytkownikom spore możliwości, to jednak większość z nich nie jest w stanie w pełni ich wykorzystać. Czy wiesz jednak, czym adekwatnie zajmuje się WordPress Developer? Jakie powinien posiadać kwalifikacje i zasób wiedzy?

Spis treści:
Czym jest WordPress?
Kim jest i czym zajmuje się WordPress Developer?
Ile zarabia WordPress Developer?
Lista zadań WordPress Developera
Jak zostać WordPress Developerem?
WordPress – czy to wybór dla mnie?

Czym jest WordPress?

System zarządzania treścią stron WordPress znany jest większości użytkowników internetu. Mamy tutaj do czynienia z systemem bezpłatnym, popularnym i umożliwiającym użytkownikom samodzielną edycję, a choćby aktualizacje treści. Popularność WordPressa wynika głównie z możliwości niezwykle szybkiego, ale też intuicyjnego i prostego stawiania stron oraz sklepów internetowych właśnie na tej platformie. Oto znany CMS, który doskonale radzi sobie z konkurencją.

Kim jest i czym zajmuje się WordPress Developer?

Jeżeli chcesz zostać WordPress Developerem to musisz wiedzieć, jaki zakres działań obejmuje to stanowisko. Przede wszystkim WD to osoba, która będzie miała za zadanie nie tylko tworzyć, ale również i w odpowiedni sposób wdrażać tworzone strony internetowe. Właśnie tutaj wykorzystywana jest przede wszystkim technologia platformy WordPress.

W rękach WD leży choćby odpowiednie zabezpieczenie strony, zadbanie o jej wizualny aspekt czy zaproponowanie kampanii marketingowych, a następnie ich zrealizowanie.

Ile zarabia WordPress Developer?

Wiele osób zastanawia się, jak wysokie zarobki można osiągnąć na stanowisku WordPress Developera. Tutaj wiele będzie zależało między innymi od tego, jakie jest nasze doświadczenie oraz co możemy zaoferować pracodawcy. o ile chcesz poznać bliżej oferowane stawki, koniecznie skorzystaj z profesjonalnego narzędzia, jakim jest kalkulator zarobków IT.

WordPress Developerzy na poziomie seniority mid, zatrudnieni w oparciu o umowę B2B, mogą liczyć na wynagrodzenie kształtujące się na poziomie 8 000 – 13 000 zł.

Lista zadań WordPress Developera

Warto wyraźnie podkreślić, iż osoby na tym stanowisku muszą stale się dokształcać. Głównie ze względu na to, iż wciąż pojawiają się coraz to nowsze dodatki do WordPressa, a znajomość ich działania i umiejętność wdrażania są tutaj kluczowe.

Jeżeli chcesz zdobyć stanowisko WD, musisz mieć świadomość, iż na liście Twoich zadań będą widniały takie pozycje jak:

  • obsługa, a choćby tworzenie wtyczek;
  • obserwowanie i optymalizacja efektywności wybranej strony internetowej;
  • przeprowadzanie testów strony i wprowadzanie ewentualnych poprawek.

Jak zostać WordPress Developerem?

Każdy, kto marzy o stanowisku WordPress Developera powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu programowania. Tutaj doskonale sprawdzi się ukończenie kierunków informatycznych, a takie możliwości daje bardzo wiele polskich uczelni.

Nie ma wątpliwości, iż konieczne jest posiadanie doświadczenia, na przykład w przypadku programowania w języku PHP. Jednak dalsze kształcenie będzie opierało się zarówno na korzystaniu z darmowych, jak i płatnych materiałów, dzięki którym poszerzymy zakres swojej wiedzy.

Kto odnajdzie się w roli WordPress Developera?

Jako iż WordPress Developer zajmuje się przede wszystkim tworzeniem małych bądź średnich stron, to jest to stanowisko idealne dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zakresie budowania projektów od samego początku. System WordPress ma też swoje ograniczenia, dlatego można powiedzieć, iż na sam początek jest idealnym wyborem.

Co musi wiedzieć WordPress Developer?

Wszystko powinno zacząć się od bliższego poznania samego systemu WordPress. Jest to pierwszy krok do wdrożenia na stanowisko WD. Jednak w tym przypadku ważne będzie też zaznajomienie się z następującymi zagadnieniami: JavaScript, PHP, MySQL, HTML i CSS.

To wciąż nie wszystko, ponieważ przyszły WordPress Developer powinien też poznać podstawy optymalizacji SEO, dowiedzieć się coś więcej o popularnych hostingach, serwerach a choćby zainteresować się kwestią bezpieczeństwa stron internetowych.

Rozwój jako WordPress Developer

Nie należy się obawiać, iż wspomniane już stanowisko nie będzie miało świetlanej przyszłości. Wręcz przeciwnie! Aktualnie wiele stron i sklepów stawianych jest właśnie na tym systemie. To oznacza, iż nieustannie potrzebna będzie pomoc nie tylko w samym tworzeniu tych stron, ale przede wszystkim w nadzorowaniu ich działania czy rozwiązywaniu drobnych błędów. Większość użytkowników ma z tym niestety spore problemy, stąd też konieczność zwrócenia się do specjalistów.

Książki do nauki WordPress

Pozycji książkowych dotyczących WordPressa jest na rynku czytelniczym bardzo wiele. Oto jedne z często polecanych lektur, które przybliżą Ci sposób działania wspomnianych systemów oraz wprowadzą Cię w ten świat:

  • WordPress. Tworzenie aplikacji internetowych. Wydanie II, Briana Messenlehnera oraz Jasona Colemana;
  • WordPress dla małych firm. Proste strategie tworzenia dynamicznych witryn WWW, Scotta Wilsona;
  • WordPress 5 dla początkujących polskich autorów, czyli Agnieszki Ciborowskiej i Jarosława Lipińskiego.

WordPress – czy to wybór dla mnie?

Na pewno praca na stanowisku WordPress Developera może wydawać się nieco chaotyczna i rozległa. W końcu mamy styczność z tak wieloma zagadnieniami i praktycznie tworzymy stronę od podstaw, a następnie sprawujemy opiekę nad nią. Tymczasem system WordPress rzeczywiście stara się ułatwić użytkownikom przeprowadzanie nie tylko podstawowych działań, jest intuicyjny i stale się rozwija.

Jeżeli jesteś osobą kreatywną i poszukującą sposobu na wykorzystanie pokładów energii i kopalni pomysłów, to stanowisko WordPress Developera będzie dla Ciebie niczym skrojone na miarę.

Idź do oryginalnego materiału