Zalety i wyzwania związane z outsourcingiem IT. Rozpocznij współpracę bez obaw

zgoda.net 5 miesięcy temu

Redukcja kosztów, eliminacja konieczności reorganizacji firmy i budowy własnego działu IT, stały dostęp do specjalistycznej wiedzy i pomocy profesjonalnego zespołu. Takie są podstawowe korzyści, które płyną z z zewnętrznych usług informatycznych. Outsourcing IT dla niektórych przedsiębiorców może także okazać się nowym wyzwaniem, szczególnie jeżeli dotąd nie współpracowali na tej zasadzie w innych obszarach swojej działalności. To oczywiście nic strasznego, trzeba tylko do tego odpowiednio się przygotować i pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Wybierając na partnera zgoda.net można łatwo, sprawnie i płynnie wejść w ten proces.

Wiele firm staje przed dylematem: działać samodzielnie w obszarze IT czy postawić na outsourcing? Odpowiedź wydaje im się niełatwa, nierzadko pojawiają się wątpliwości i obawy.

Nie bój się outsourcingu IT

Stałe powierzenie zadań – i to nie tylko tych dotyczących informatyki – zewnętrznemu podmiotowi przynosi szereg korzyści. W ten sposób m.in. można zaoszczędzić środki niezbędne do utworzenia własnego działu IT, wyszkolenia kadry czy zakupu wyposażenia. Outsourcing, poprzedzony audytem, pozwala dobrać i wdrożyć optymalne rozwiązania oraz urządzenia, które najtrafniej odpowiedzą na potrzeby firmy i pozwolą skutecznie realizować biznesowe plany. Umożliwia także koncentrację na podstawowym obszarze działalności, np. handlu czy produkcji, który stanowi filar przedsiębiorstwa, generuje zyski i prowadzi do rozwoju. Pozostałe, niejako poboczne, ale jednak niezbędne zadania wykonuje wyspecjalizowany podmiot, który dysponuje kompetentnym personelem i doświadczeniem, dzięki czemu robi to efektywnie.

Co obejmuje outsourcing?

Dzięki outsourcingowi nie jesteśmy m.in. zmuszeni do inwestowania we własną infrastrukturę informatyczną. Sprzęt i oprogramowanie zapewnia obsługująca nas firma, a dzięki coraz powszechniejszym rozwiązaniom chmurowym do minimum można ograniczyć urządzenia stacjonarne i w wygodny sposób korzystać z licznych aplikacji czy systemów. W ramach outsourcingu korzystamy również m.in. ze wsparcia w razie problemów, konfiguracji komputerów i zainstalowanego na nich oprogramowania, a także szkoleń z ich obsługi. Outsourcing to zarazem bezpieczeństwo, bo obejmuje też ochronę antywirusową oraz przed różnorodnymi cyberatakami na infrastrukturę i cyfrowe zasoby, w trakcie których moglibyśmy utracić cenne dane czy dostęp do nich.

Jak rozpocząć współpracę z firmą IT?

Pierwszym krokiem do owocnego outsourcingu jest wybór odpowiedniego, rzetelnego i doświadczonego partnera. Po tym należy precyzyjnie ustalić zakres zadań, które będzie wykonywał, a także szczegółowo opisać go w umowie. Jest to bardzo istotny etap, który pozwoli uniknąć późniejszych niedomówień. Należy tez pamiętać, żeby zostawić sobie możliwość jego rozszerzenia. Do tego potrzebna jest firma, która będzie w stanie elastycznie reagować na zmieniającą się sytuację i w razie potrzeb gwałtownie dostosowywać swoje działania do wymagań klienta. Te wszystkie warunki spełnia zgoda.net, która współpracuje z przedsiębiorstwami z różnorodnych branż, wspierając je w działalności i stabilnym funkcjonowaniu na rynku. Stawiając na zgoda.net można śmiało powierzyć sferę IT w ręce jej zespołu, z gwarancją, iż wszystko w tym zakresie będzie realizowane profesjonalnie i na najwyższym poziomie.

skontaktuj się z nami
skontaktuj się z nami
Idź do oryginalnego materiału