Przed nami dziesięciolecie jednego z najważniejszych wydarzeń w branży IT poświęconego DevOps. Konferencja DevOpsDays Warsaw odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2024 roku w EXPO XXI. Zgromadzi kilkuset specjalistów z różnych technologii, oferując szeroką gamę tematów związanych z nowoczesnym zarządzaniem infrastrukturą IT, automatyzacją, kulturą DevOps i bezpieczeństwem.
Program wydarzenia skierowany jest do programistów wielu języków, inżynierów, liderów zespołów i innych specjalistów reprezentujących różne obszary IT. To sprawia, iż DevOpsDays Warsaw to idealna okazja do networkingu i wymiany doświadczeń dla profesjonalistów z całej branży. Oprócz wykładów, uczestnicy będą mieli możliwość podzielić się spostrzeżeniami w ramach otwartych dyskusji (Open Spaces) oraz krótkich prezentacji (Ignite Talks).
Zobacz, jakie najważniejsze tematy znalazły się między innymi w agendzie 10. edycji konferencji.
Skład zespołu IT
Prawo Conwaya, liczba Dunbara, dwie pizze i inne istotne koncepcje dotyczące składu zespołu programistów/devopsów, trybów interakcji i przepływów komunikacji między zespołami. Pedro Ivo Raimundo przeanalizuje je i wyjaśni, dlaczego mają bezpośredni wpływ na szybkie i bezpieczne dostarczanie doskonałej jakości oprogramowania.
Metodologia Agile
O zwinnym podejściu do programowania mówi się od ponad 20 lat, ale jak jest w praktyce? Scrum, Kanban, DevOps i SRE to jedne z wielu często używanych w branży haseł, które usprawiedliwiają model kaskadowy. Karolina Ochlik skupi się na pokazaniu sposobów przywrócenia zwinności do inżynierii systemu w świecie korporacyjnym i poza nim.
Large Language Models
Duże modele językowe (LLM) niekiedy generują fałszywe informacje, znane jako halucynacje AI, w opraciu o wadliwe lub błędnie zinterpretowane dane. Omer Farooq bada zagrożenia bezpieczeństwa repozytoriów danych w chmurze wykorzystywanych przez LLM. Omówi typowe metody ataków oraz środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych.
Transformacja DevOps
Inżynierowie rozumieją znaczenie praktyk DevOps dla rozwoju oprogramowania, ale często przekonanie menedżerów do inwestowania w nie jest wyzwaniem. Tomasz Manugiewicz podzieli się swoim doświadczeniem w pracy z kadrą kierowniczą najwyższego szczebla w zakresie transformacji DevOps i tego, jak sprawić, by odniosła ona sukces w organizacji.
Pull Requests
Można je kochać lub nienawidzić, ale niezaprzeczalnie są integralną częścią codziennej pracy programisty. Ale czy Pull Requests to złoty środek do idealnej aplikacji? Eugene Romero sprawdzi, czy wolne od nich środowisko sprzyjałoby większej produktywności czy jakości kodu.
Pełny program konferencji oraz rejestracja są dostępne na stronie devopsdays.pl. Bilety można zarezerwować z 10% rabatem, używając kodu: PROGRAMISTA10