Czego pragną ludzie, których stać praktycznie na wszystko? O benefitach w IT

geek.justjoin.it 10 miesięcy temu

Specjaliści IT to jedna z najlepiej zarabiających i najbardziej pożądanych grup zawodowych. Czy wobec tego we współczesnym świecie firmowe benefity mają jeszcze sens? Czego pragną ludzie, którzy mogą pozwolić sobie na wiele?

Owocowe wtorki przestały choćby być zabawne w memach — jeżeli zatem nie bananem i jabłkiem, to czym można podbić serca specjalistów IT?

Oczekiwania specjalistów IT w stosunku do firmowych benefitów

Rozchwytywani specjaliści rozdają karty na rynku pracy, dlatego też firmy pragnące przyciągnąć i zatrzymać najlepszych pracowników, muszą oferować im atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym odpowiednie benefity. Chyba nikogo nie dziwi, iż według badań, najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze pracy przez specjalistów IT jest wynagrodzenie. Jednak nie jest to jedyny aspekt, który ma znaczenie. Specjaliści IT cenią sobie również równowagę między życiem prywatnym a zawodowym, elastyczne warunki pracy, możliwość podnoszenia kwalifikacji, atmosferę i kulturę w zespole, a także możliwość pracy nad innowacyjnymi i ambitnymi projektami.

Według danych rynkowych, większość specjalistów IT marzy o 4-dniowym tygodniu pracy. To rozwiązanie, stosowane już w niektórych krajach i firmach, wciąż jednak należy do rzadkości. Na kolejnych miejscach w rankingach benefitów znajdują się elastyczny czas pracy i dodatkowe dni urlopowe. Nie bez znaczenia są również szkolenia i kursy zawodowe, które pozwalają podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać się w swojej dziedzinie, oraz prywatna opieka zdrowotna.

Czy w 2024 możemy zatem uznać, iż praca zdalna jest benefitem? Można tak powiedzieć — ogólna elastyczność miejsca pracy, umożliwianie pracownikom łączenia pracy z życiem osobistym, rozpoczynanie pracy o dowolnej godzinie czy praca w zadaniowym trybie pracy to benefity niematerialne, dające to co najważniejsze i czego brakuje nam wszystkim, czyli czas.

A co u nas w benefitach?

Aplikacje Krytyczne to organizacja z branży IT, która tworzy systemy, z których korzystasz lub będziesz korzystać Ty, twoja rodzina, znajomi, sąsiedzi, a choćby ten syn koleżanki mamy, o którym zawsze wspominała. Powstaliśmy w 2016 roku i jako spółka celowa skarbu państwa realizujemy zadania wyznaczane przez resort finansów. Zajmujemy się rozwojem i utrzymaniem systemów przetwarzających codziennie duże ilości danych. Wśród naszych projektów znajdują się m.in. System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej, aplikacja e-Paragony, narzędzia podatkowe, MDR, Centralna Hurtownia Danych, system OKO i wiele innych.

Naszym priorytetem jest stabilność zatrudnienia — pragniemy, aby nasi pracownicy mieli spokojną głowę i dlatego oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Myślimy o emeryturze za nich — oferujemy maksymalne możliwe dofinansowanie do PPK, dopłatę do wczasów, ubezpieczenie na życie, zwrot kosztów uzyskania przychodu, kwartalny system premiowania oraz rozszerzony pakiet opieki medycznej. Rynkowe zawirowania nie są nam groźne i cieszymy się, iż stworzyliśmy stabilne miejsce pracy.

Stawiamy na rozwój — i nie chodzi tu tylko o tworzenie nowych systemów. Wiemy, jak istotną rolę odgrywają specjaliści IT i ich kompetencje, ale wiemy również, jak gwałtownie zmienia się otaczająca nas rzeczywistość. Nieustannie zachęcamy naszych pracowników do zdobywania nowych umiejętności. Upskilling i reskilling to hasła, które już teraz odmieniane są przez wszystkie przypadki. Oferujemy możliwość udziału w szkoleniach organizowanych przez firmy zewnętrzne, a także dajemy naszym ekspertom szansę na dzielenie się swoją wiedzą podczas warsztatów wewnętrznych. Nasza kadra kierownicza poszerza swoje umiejętności zarządzania na dedykowanych kursach.

Pracujemy tak, jak lubimy — zdalnie, stacjonarnie lub hybrydowo. Prawdziwe talenty można znaleźć w każdym mieście w Polsce. Lubisz pracować w Warszawie i pojawiać się w biurze — świetnie! jeżeli jednak wolisz domek na wsi, to również nie ma problemu. Nasi pracownicy zaczynają pracę między godz. 7 a 10 – w tej kwestii też jesteśmy elastyczni. I nie planujemy tego zmieniać.

#AKMFTeam

Zdjęcie główne pochodzi z Unsplash.com.

Idź do oryginalnego materiału