Gemini Live mówi po naszemu. Język polski nareszcie dostępny

instalki.pl 16 godzin temu

Gemini Live nareszcie przemówił po polsku. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić konwersację w ojczystym języku – wcześniej nie było to możliwe. Specjalny tryb dostępny z poziomu mobilnej aplikacji umożliwia konwersowanie z zaawansowanym asystentem dokładnie tak, jak z prawdziwym człowiekiem. Do tego dochodzi integracja z poszczególnymi usługami koncernu, dzięki czemu wykonywanie obowiązków stanie się znacznie prostsze oraz przyjemniejsze.

Gemini Live z obsługą języka polskiego

Premiera trybu Gemini Live miała miejsce w ubiegłym roku. Wtedy też technologiczny gigant udostępnił opcję prowadzenia „swobodnych, naturalnych rozmów z Gemini”. Do tej pory byliśmy jednak ograniczeni do wykorzystywania języka angielskiego, co generowało sporo problemów. Narzędzie nie rozumiało konkretnych nazw czy fraz wypowiadanych po polsku. Teraz sytuacja uległa drastycznej zmianie i śmiało można to uznać za niezwykle pozytywną wiadomość.

  • Sprawdź także: Gemini z informacjami w czasie rzeczywistym

Stosunkowo nowa usługa stała się znacznie bardziej użyteczna. Obsługa języka polskiego to przede wszystkim łatwiejsze wykonywanie zadań w obrębie innych aplikacji Google, a także opcja prowadzenia naturalnych rozmów. Znacznie prościej też uzyskamy dostęp do wszelkich informacji. jeżeli jeszcze nie widzicie u siebie stosownego powiadomienia (patrz: zdjęcie otwierające ten artykuł), to spokojnie – koncern poinformował, iż zmiany są wdrażane stopniowo. Każda osoba powinna otrzymać update w przeciągu kilku najbliższych dni.

Źródło zdjęcia: Google

Gemini Live oferuje 10 różnych głosów do wyboru – dzięki temu można personalizować własne doświadczenie poprzez wskazanie idealnego tonu i stylu konwersacji. To właśnie do tego stworzona została usługa. Ma ona pomagać podczas wpadania na nowe pomysły, zgłębiania interesujących tematów czy przygotowywania się do ważnej prezentacji. Google daje znać, iż sztuczna inteligencja docelowo będzie imitować zachowanie prawdziwego człowieka. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by przerwać AI w połowie zdania, zmienić temat czy dopytać o szczegóły dotyczące konkretnego zagadnienia.

Do czego można wykorzystać asystenta AI?

Jeśli zaś chodzi o przykłady zastosowań rozwiązania, to producent podaje ich cztery: pytanie o radę (przeprowadzenie burzy mózgów), planowanie wydarzeń (pomóc w organizacji np. przyjęcia urodzinowego), zgłębianie nowych tematów i poszerzanie horyzontów (zadawanie pytań o pojęcia naukowe czy zasady zaawansowanych gier) oraz odkrywanie lokalnych atrakcji i rozmowy o zainteresowaniach.

Obsługa języka polskiego jest niezwykle istotna także podczas wykorzystywania możliwości rozszerzeń Gemini. od dzisiaj nasza rodzina mowa wspierana jest w obrębie Kalendarza Google, Listy zadań, Keep oraz Narzędzi – asystent wykona poszczególne zadania wewnątrz tych usług i nareszcie wszystko zrozumie. Początkowo dostęp do aktualizacji otrzymają użytkownicy Androida, zwolennicy iOS muszą poczekać jeszcze kilka tygodni.

  • Przeczytaj również: Gemini 2.0 już jest. Co potrafi ten zaawansowany model AI?

Pozostaje mieć nadzieję, iż od tej chwili Polacy nie będą musieli już prosić się o wsparcie ich języka przy kolejnych usprawnieniach wdrażanych do zaawansowanego asystenta. Chciałoby się w to wierzyć, prawda?

Źródło: Google / Zdjęcie otwierające: materiał własny

AIGeminigooglesztuczna inteligencja
Idź do oryginalnego materiału