Canva nie spoczywa na laurach i dołącza do grona platform wdrażających zestaw narzędzi AI usprawniających codzienną pracę. Wszystko ma działać prosto i intuicyjnie, do czego przez lata popularna platforma przyzwyczaiła swoich użytkowników.
Co nowego w Canvie?
Canva zyskała popularność na całym świecie ze względu na różnorodność narzędzi umożliwiających samodzielne projektowanie grafik o różnym stopniu złożoności. Użytkownicy doceniają przede wszystkim prosty i przyjazny interfejs, ale również m.in. bogatą bibliotekę zasobów pełną gotowych szablonów i wzorów.
Teraz okazuje się, iż platforma stanie się jeszcze bardziej rozwinięta dzięki nowemu zestawowi narzędzi i funkcji AI.
Pierwsza nowość to pakiet Visual Suite 2.0, który pozwala na szybkie tworzenie projektów różnego typu w jednym formacie. Użytkownik nie będzie musiał już przeskakiwać między narzędziami, co znacząco poniesienie komfort pracy i pozwoli zyskać na czasie.
Oczywiście, wszystko ma swoją cenę. Żeby cieszyć się pełnią możliwości platformy Canva trzeba zdecydować się na płatną subskrypcję – 450 zł na rok dla jednej osoby albo 380 zł za rok na jedną osobę w pakiecie grupowy. Niektóre, ograniczone funkcje są również dostępne w wersji bezpłatnej.

Arkusze na miarę czasów AI
Canva wprowadza również arkusze kalkulacyjne we własnej odsłonie. Canva Sheets zawiera przede wszystkim typowe wiersze, kolumny i komórki, ale również zestaw narzędzi, które przypadną do gustu użytkownikom nie przepadającym za pracą z arkuszami.
W rozwiązaniu wykorzystano funkcje bazujące na AI, m.in. Magic Insights do analizy danych i odkrywania kluczowych wniosków, Magic Formulas pamiętający potrzebne formuły bez konieczności ich podawania czy Magic Writer, który pozwala na wygenerowanie kilku rodzajów tekstów dopasowanych do specyfiki konkretnych materiałów. Platforma posiada również Tłumacza, który natychmiast przygotuje tłumaczenia dla wybranych języków.
Natomiast dzięki funkcji Bulk Create możesz ożywić wiele wersji swoich projektów – każda z własnym linkiem zapisanym w nowej kolumnie.
Dużym ułatwieniem jest możliwość połączenia danych z platform takich jak Google Analytics, HubSpot, Snowflake i innych.
Wszystko ma działać prosto i intuicyjnie, co od lat jest punktem wyróżniającym Canvę na rynku.
Canva zamiast programisty?
Canva AI to wielowymiarowy asystent projektanta. Może wykonywać takie czynności, jak generowanie obrazów z monitu (możesz również dodać obraz referencyjny), tworzenie dokumentów i dawanie pomysłów na projekt.

Wprowadzono również Canva Code zasilany przez Anthropic. W połączeniu z Canva AI można osiągnąć naprawdę interesujące efekty, np. proste aplikacje jak gry dla dzieci, mapy czy plany żywieniowe. Można je udostępniać za pośrednictwem łącza lub osadzać w witrynach internetowych i prezentacjach.
Edycja zdjęć na wyższym poziomie
Do Visual Suite dodano Photo Editor pozwalający na edycję obrazów w miejscu projektowania, tzn. bez konieczności przełączania się do innych narzędzi. Wdrożono także nowy Generator tła, który łączy obiekt w nową scenę z idealnym oświetleniem, nastrojem i szczegółami.
Źródło: Canva / Zdjęcie otwierające: Canva