Cezary Tomczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej opublikował dwa wpisy w których sugeruje, iż oficjalny profil kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego w przeszłości udostępniał wulgarne i seksistowskie materiały.
To nieprawda, oficjalny fanpage nosi inną nazwę („Nawrocki 2025” a nie ”Prezydent Karol Nawrocki 2025”), był udostępniany przez profile Prawa i Sprawiedliwości w przeszłości i nie zawiera udostępnionych treści przez ministra Tomczyka. Fanpage o którym pisał minister Tomczyk mógł założyć każdy a Facebookowa funkcja „Page transparency” podpowiada, iż nosił różne nazwy w przeszłości, takie jak „Milutko”, „Fitness Arena”, „Forum Polskiej Gospodarki”.
Gdy wprowadzające w błąd publikacje Tomczyka udostępniane były dalej min. przez ministrę Barbarę Nowacką oraz Adama Szłapkę – część komentatorów ale i polityków PiS zaczęło zwracać uwagę na to, iż to fanpage który mógł założyć każdy np. w celu trollowania.
Cezary Tomczyk odpowiadając na te zarzuty opublikował kolejny materiał, zauważając iż fałszywy fanpage w przeszłości nazywał się „Forum Polskiej Gospodarki” – czyli tak samo jak organizacja która jest związana z Prawem i Sprawiedliwością. Rzecz w tym, iż oficjalna strona Forum Polskiej Gospodarki kieruje do innego fanpage co raczej wskazuje na to, iż podszywający się pod fanpage Nawrockiego wcześniej podszywali się również pod inne organizacje być może w ten sposób próbując legendować swoją działalność. Nie dziwi to zwłaszcza w kontekście rozpowszechniania wcześniej dezinformacji przez tę stronę. Mimo to sekretarz stanu MON dalej sugeruje powiązania z PiS a także udostępniał wpisy innych użytkowników.
Co istotne, z chwilą wybuchu kontrowersji wokół fałszywej strony, zaczęła ona gwałtownie zmieniać treści, by ostatecznie zniknąć z Facebooka. Proces ten nie wskazywał na ingerencję Facebooka, ale raczej na celowe działanie administratorów fanpage’a.
manipulacja: Wpisy polityka sugerują, iż to oficjalny fanpage Karola Nawrockiego. Fanpage Karola Nawrockiego znajduje się pod innym adresem, konto które udostępniał dalej Cezary Tomczyk mógł prowadzić każdy.