Finansowanie kredytem, pożyczką czy leasingiem to już standardowe rozwiązania dla biznesu.
Przedsiębiorcy coraz śmielej sięgają również po alternatywne źródła, jak dotacje czy granty. W 2025 roku choćby 40 proc. firm skorzysta z tych źródeł. Dzięki współpracy VeloBanku i Grantspotu stanie się to znacznie łatwiejsze.
Nowa usługa VAS dla klientów segmentu business banking, pomocna w pozyskiwaniu dotacji
VeloBank we współpracy z Grantspot wprowadza nową usługę VAS (value added services) dla klientów segmentu business banking, pomocną w pozyskiwaniu dotacji.
Według raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) na temat stanu sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polsce w 2024 roku, około 35% MŚP skorzystało z różnych form grantów i wsparcia finansowego. Prognozy na 2025 r. wskazują, iż około 40% MŚP w Polsce skorzysta z dostępnych grantów i dotacji. Wzrost ten jest wynikiem rozszerzenia programów wsparcia oraz większej dostępności funduszy unijnych i krajowych, jak wynika z programu dofinansowań dla MŚP na 2025 r.
Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań realnym wsparciem dla klientów
– Naszym celem jest dostarczenie przedsiębiorcom narzędzi, które pozwolą im skupić się na rozwoju ich biznesu, a nie na formalnościach związanych z zarządzaniem finansami – mówi Paweł Pach, członek zarządu ds. business banking w VeloBanku. – kooperacja z GrantSpot pozwala nam na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które będą realnym wsparciem dla naszych klientów.
Nowy VAS będzie oferowany w pakiecie m.in. z kredytem, czy promesą
– Przygotowujemy wyszukiwarkę grantów i programów dotacyjnych działającą z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Chcemy stworzyć coś a’la „Google dla grantów”, czyli narzędzie, które będzie zawierać każdą informację o aktualnych i przyszłych konkursach dotacyjnych – mówi Paulina Sypniewska, prezeska Grantspot.
Nowa usługa VAS oferuje klientom banku szereg korzyści, w tym m.in.:
- Dostęp do ekspertów: Możliwość konsultacji z ekspertami Grantspot w zakresie ulg, zwolnień podatkowych, pomocy publicznej, dotacji czy projektów B+R.
- Indywidualizowane rozwiązania: Usługi w zakresie oceny projektów inwestycyjnych czy przeprowadzenia ekspertyzy branżowej.
- Doradztwo technologiczne: Nowoczesne rozwiązania technologiczne, które optymalizują produkcję i zwiększają wydajność.