Revolut ogłosił światu swoją wizję na 2025 rok. Zaplanowanych nowości jest naprawdę sporo, na pierwszym planie znajduje się oczywiście skuteczne wykorzystanie sztucznej inteligencji. Ma ona pełnić rolę osobistego asystenta. Do tego dochodzi zaoferowanie kredytów hipotecznych oraz postawienie autorskich bankomatów. Zadowoleni powinni być także klienci biznesowi, oni również już niedługo otrzymają dostosowaną pod siebie ofertę.
Revolut ma na przyszły rok bardzo ambitne plany
Revolut od niedawna pozwala na wykorzystanie metody płatności BLIK, do której dostęp powinni mieć już wszyscy klienci indywidualni. Ta długo wyczekiwana aktualizacja nareszcie trafiła do popularnej aplikacji mobilnej. Marek przeprowadził ponadto test przelewów ekspresowych – rozwiązanie sprawdza się w tej chwili naprawdę dobrze, ale pole do poprawek wciąż występuje.
Założyciele platformy Revolut (Nik Storonsky, Vlad Yatsenko) dali właśnie znać o przekroczeniu progu 50 milionów klientów. Ogłosili przy okazji wizję rozwoju swojej oferty produktowej na 2025 rok. Głównym celem przez cały czas jest „wdrażanie innowacyjnych produktów i usług, by stać się pierwszym na świecie prawdziwie globalnym bankiem”. Mowa tak naprawdę o czterech punktach zaczepienia, większość z nich powinna przypaść do gustu większości konsumentów.
- Sprawdź także: Karty eSIM w Revolut. Można odebrać darmową paczkę danych w roamingu
Pierwszy cel to dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji. niedługo ma nastąpić debiut zupełnie nowego asystenta pełniącego rolę towarzysza finansowego. Ma on dostosowywać się do potrzeb/preferencji konsumentów i ułatwiać podejmowanie wszelkich decyzji dotyczących zarządzania środkami pieniężnymi. Proces wdrażania aktualizacji będzie stopniowy i rozpocznie się w przyszłym roku. Na powszechną premierę jeszcze więc sobie poczekamy.
Revolut to również autorskie bankomaty, które staną już na początku 2025 roku w wybranych hiszpańskich miastach. Co ciekawe, urządzenia będą wydawać nie tylko gotówkę, ale i karty. Nie ma jeszcze mowy o wpłacaniu pieniędzy, ale dodanie tej opcji jest oczywiście w planach. Firma obiecuje również stosowanie zaawansowanych zabezpieczeń pokroju uwierzytelnia tożsamości dzięki technologii weryfikowania twarzy.
W pełni cyfrowa hipoteka to ambitny projekt
Kontrowersyjnym planem jest obsługa kredytów hipotecznych. Początkowo opcja trafi wyłącznie do litewskich, irlandzkich oraz francuskich konsumentów. Główny cel to „zaoferowanie w pełni cyfrowego produktu hipotecznego”. Cały proces ma zająć maksymalnie jeden dzień roboczy – w tym czasie mają zostać przeprowadzone wszelkie niezbędne kontrole oraz inne formalności. Revolut nie ukrywa chęci zaoferowania kompleksowej oferty kredytowej wyróżniającą się na tle konkurencji.
Przyszły rok to również pierwszy biznesowy produkt kredytowy. Trafi on prawdopodobnie do wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, a jego elementem charakterystycznym będzie przystępne oprocentowanie. Nadejdzie także usługa Revolut Kiosk oraz rozbudowana oferta Revolut Pay.
Revolut podzielił się przy okazji szeregiem interesujących statystyk. W 2024 roku usługa przyciągnęła do siebie ponad 10 milionów nowych klientów. Głównym celem jest natomiast osiągnięcie kolejnego kamienia milowego na poziomie 100 milionów klientów. Polacy także chętnie korzystają z tej popularnej platformy – mowa bowiem o ponad 4 milionach osób. Rodacy wykupili ponad 50 tys. pakietów przesyłu danych, a także chętnie zakładali konta wspólne (28 tys. klientów) oraz zdeponowali środki na poziomie 1,2 mld euro.
Nie można też zapomnieć o budowie w Polsce regionalnego hubu kredytowego. Wybór na nasz kraj padł ze względu na rosnącą sprzedaż oraz wyższe zainteresowanie ofertą kredytową. Na przełomie 2025 roku dodane zostaną kolejne innowacje w obszarze usług kredytowych, więc warto śledzić ogłoszenia firmy.
- Przeczytaj również: Revolut przyspiesza przelewy międzynarodowe i udostępnia Mobile Wallets
Trzeba więc przyznać, iż plany są naprawdę ambitne. Pozostaje czekać tylko na udostępnienie poszczególnych rozwiązań u polskich konsumentów.
Źródło: Revolut / Zdjęcie otwierające: Revolut