Death Clock to zupełnie nowa aplikacja przewidująca datę śmierci użytkowników. Wykorzystywana jest do tego sztuczna inteligencja, która analizuje szereg czynników oraz uszczegóławia wyświetlane informacje. To jednak nie wszystko – usługa oferuje dostęp do cennych wskazówek pozwalających przesunąć moment zgonu. Chodzi o wykonywanie ćwiczeń fizycznych, stosowanie się do zdrowej diety czy innych korzystnych dla zdrowia nawyków.
Death Clock obliczy dokładną datę zgonu
Regularnie informujemy Was na temat interesujących aplikacji mobilnych. Kilka miesięcy temu dawaliśmy znać o niezwykle przydatnym narzędziu Tron, dzięki której znacznie łatwiej znajdziecie toalety znajdujące się na terenie Polski. Warto również wspomnieć o programie fitness dostępnej na łamach telewizorów Samsung. Oferuje ona szereg spersonalizowanych treningów, które można wykonać w domu.
- Sprawdź także: 7 najlepszych narzędzi, z których powinno korzystać każde biuro
Redakcja portalu TechCrunch daje znać, iż pierwsza wersja aplikacji Death Clock ujrzała światło dzienne już w 2006 roku. Zadebiutowała wtedy na sprzętach iPod i oferowała znacznie ograniczone funkcjonalności. Teraz nadeszła premiera całkowicie odmienionej wersji usługi w niczym nieprzypominającej tej sprzed niemalże dwóch dekad. Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie sztucznej inteligencji.
Twórca narzędzia poinformował o przeszkoleniu technologii dzięki ponad 1200 badań dotyczących oczekiwanej długości życia. Dzięki temu aplikacja ma działać znacznie lepiej niż powszechnie dostępne wskaźniki. jeżeli zaś chodzi o działanie nowości, to na samym początku konsument musi wypełnić szczegółowy kwestionariusz (wiek, płeć, pochodzenie, historia rodziny, zdrowie psychiczne, choroby psychiczne).
Zastosuj się do rad i wydłuż swoje życie
Potem przeprowadzana jest analiza, po której na ekranie wyświetla się dokładna data śmierci. Chodzi oczywiście o luźną spekulację, na długość życia ma wpływ znacznie więcej czynników niż te podawane w kwestionariuszu. Aplikacja może być natomiast skuteczna dla osób nieposiadających motywacji do zmiany poszczególnych nawyków. Dostęp do usługi uzyskacie po opłaceniu rocznej subskrypcji wynoszącej 40 dolarów.
Wtedy też usługa pokaże mnóstwo sposobów na poprawę stanu swojego zdrowia. Przy każdej kategorii podana jest informacja o dodatkowej długości życia, która zostanie dodana po zastosowaniu się do konkretnych rad. Trzeba przyznać, iż mówimy o stosunkowo brutalnym przedsięwzięciu, ale niekiedy po prostu nie da się inaczej. Powyżej zobaczycie przykładowe zrzuty ekranu prezentujące dostępne funkcjonalności.
- Przeczytaj również: MKBHD stworzył apkę z tapetami. W tle wysoka cena i mnóstwo reklam
Osobiście nie mogę pobrać opisywanej aplikacji. Najwidoczniej obowiązują w tej chwili ograniczenia regionalne. Pozostaje mieć nadzieję, iż prędzej czy później zostaną one zniesione.
Źródło: Bloomberg / Zdjęcie otwierające: unsplash.com (@moiradillon)